Національна акціонерна компанія (НАК) “Нафтогаз України” звернулася до органів державної влади не допустити зняття санкцій Сполучених Штатів із проєкту газопроводу “Північний потік – 2”. Про це повідомляють на сайті НАК 28 травня.

“Ризики відмови від санкцій із боку нової адміністрації були зрозумілі. Очікувано, що нова адміністрація США шукатиме певні компроміси з Німеччиною, оскільки для них Німеччина є важливим партнером по НАТО. У свою чергу Німеччина, принаймні до виборів восени, намагатиметься якомога швидше закінчити будівництво “Північного потоку – 2″ і тиснутиме на США”, – зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

За його словами, цей ризик був очевидним. Вітренко розкритикував діяльність “попередників”, вони, на його думку, мали “грати на випередження”.

“Враховуючи високу ймовірність виникнення нових загроз, “Нафтогаз” звертається до органів державної влади, громадських діячів та експертної спільноти, аби негайно виступити з публічною ініціативою і закликати стратегічних партнерів та усі зацікавлені сторони не допустити зняття санкцій США із проєкту “Північний потік – 2”, – ідеться в повідомленні НАК.

Також Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» заявила про плани посилення команди, цілями якої є боротьба з російським газопроводом «Північний потік-2». До складу команди увійде колишній функціонер Республіканської партії та співробітник Державного департаменту США Мирон Василик.

Про це повідомили  в Facebook групи «Нафтогаз».

«Зупинити «Північний потік-2» – національне завдання для України та пріоритет для національної компанії «Нафтогаз», – сказано в повідомленні компанії.

Команду НАК з цією метою посилить Мирон Василик. Василик має більш ніж 30-річний досвід консультування міжнародних енергетичних, сільськогосподарських, фінансових і промислових компаній у Східній Європі, він працював у складі Національного комітету Республіканської партії, Державного департаменту та Департаменту захисту навколишнього середовища США, а також у великих міжнародних компаніях.

«Пан Василик на позиції радника голови правління займеться розширенням співпраці компанії з міжнародними організаціями», – сказано в повідомленні.