Не треба думати, що контрнаступу ЗСУ, який був у Херсонській області, зараз немає. Все сталося не за одну секунду, адже операція зі звільнення Херсона тривала від червня до жовтня 2022 року. І навіть зараз українські військові також проводять певні дії.

Деталями поділився військовий експерт, офіцер армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін. За його словами, використання ЗСУ ракет Storm Shadow – також частина наступу українських бійців.

Левін зазначив, що наступ не може відбутись за один день, адже це серія тривалих заходів. Він пригадав, що операція зі звільнення Херсона розпочалась у червні, а вигнати окупантів вдалось у жовтні.

Форсували річку під селом Давидів Брід, там був створений плацдарм. Це була частина операції. Село Посад-Покровське було звільнене ще раніше. Це частина архітектури звільнення. Знищення логістики почалось у кінці липня та початку серпня,– пояснив він 24 каналу.

Військовий експерт наголосив, що процес зайняв довгі місяці. Він додав, що зараз така ж ситуація, але процеси вже тривають.

На жаль, як зазначає заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський, російські загарбники на окупованих територіях Херсонщини намагаються насильно залучити місцевих мешканців до “добровольчих батальйонів”. Однак серед херсонців немає такої кількості охочих, щоб сформувати підрозділ.

Він додав, що наразі “добровольчий батальйон імені Маргелова” існує лише на паперах.

Росіяни дуже довго намагаються створити “добровольчий батальйон”, але, на щастя, всі спроби марні.

Окупанти навіть опублікували відео нібито з добровольцями, які вступили до батальйону. Проте зараз немає інформації про те, що росіяни змогли сформувати боєздатний підрозділ з мешканців Херсонщини.

“У місцевого населення зовсім інші настрої. Люди не братимуть зброю, щоб воювати проти власного народу”, – зазначив заступник голови Херсонської облради.

На територію окупованої Херсонської області переїжджають росіяни, аби зайняти керівні посади. Звісно, весь військовий контингент на Херсонщині повністю російський.

Охочих росіян приїхати на Херсонщину знайти складно, адже вони чудово розуміють, що це ворожий для них регіон. До того ж настрій у місцевого населення зовсім не такий як розповідали російські пропагандисти на початку окупації.

Є люди, які відпрацювали й поїхали, зокрема лікарі,– розповів Соболевський.

Окупанти намагалися зробити “освітній десант”, але у них так само нічого не вийшло. Вони не змогли знайти необхідну кількість освітян у Росії, які б хотіли працювати й жити на Херсонщині.

Своєю чергою політолог, експерт Аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник вважає, що літо 2023 року почнеться в Україні під знаком великого очікування. Великого очікування відповіді на питання – що буде далі?

 “Всі прекрасно розуміють, що Україна вже не може не йти у наступ. Адже позиційна війна, затягування її взагалі, будуть грати не на руку нашій країні. Якби нас не переконували, що економіка Росії загибається, що санкції працюють, насправді, РФ з її мобілізаційним, технологічним, фінансовим ресурсом може ще довго вести цю війну. В той час, як продовження війни буде доволі негативно впливати на моральних дух українців. Адже той емоційний запал, який був під час протистояння великому вторгненню в минулому році, вже трохи розтратився”, – зазначає політолог.

Більшість українців, пояснює він, згідно опитуванням, не приймуть перемир’я, яке фактично закріпить те становище, що є зараз.

“Всі хочуть звільнення територій. У той же час, небагато тих, хто так розмірковує, готовий йти у армію. Це також великий парадокс. І це розуміють у нашому військово-політичному керівництві”, – підкреслює Микола Мельник.

Виходячи з того, успішним, чи ні, буде літній контрнаступ ЗСУ, буде формуватися і подальша підтримка України, впевнений він.

“Якщо наші західні партнери побачать, що українці навчились ефективно використовувати ту зброю, що вони нам надають, така підтримка посилиться. Якщо ж українці не скористаються цією можливістю, якщо наш генералітет не продемонструє майстерності, то Захід почне просити України йти на перемовини, на перемир’я”, – прогнозує Микола Мельник.