Порошенко попередив Європу про загрозу з боку Росії. 

Президент Петро Порошенко попередив Європу, що Росія не збирається зупинятися лише на Україні.

"Росія не збирається зупинятися лише на Україні і випробовує свої новітні технології гібридної війни", – сказав Порошенко на щорічній зустрічі з іноземними дипломатами, повідомляє прес-служба президента.

"І лише питання часу, де Кремль їх застосує завтра. В Москві добре розуміють стратегічну цінність України з точки зору реалізації своїх імперіалістичних фантазій. Розрахунок простий: що Україна впаде, що Україна не втримається. Якщо не втримається Україна – це лише підживить російські апетити в інших куточках Європи і світу", – додав Порошенко.

Президент підкреслив, що методи російської агресії міняються, але незмінно стабільним залишається лише одне – відсутність прагнення до миру.

Окрім того, Порошенко зазначає внесок країн-партнерів у протидію російській агресії і зміцнення держави.

"В Україні високо цінують трансатлантичне лідерство Вашингтона в питанні протидії російській агресії і підтримці України", – сказав П.Порошенко на традиційній зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні ввечері в середу в Києві.

Він зазначив, що завдяки підтримці країн-партнерів не дали "російському агресору шансу зіскочити з гачка санкцій, які, незважаючи на браваду Кремля, боляче б'ють по його амбіціях і апетитах".

"Вони (санкції – ІФ) не тільки послабили махину російської агресії, а й дали Україні дорогоцінний час для того, щоб зміцніти – як політично, так і економічно, і військово", – підкреслив П.Порошенко.

Він зазначив, що зміцненню країни сприяла і її тісна координація з Берліном і Парижем – "надійними партнерами України по нормандському формату".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

П.Порошенко нагадав, що холодним душем для Москви стала єдність і солідарність світу з Україною у відповідь на "азовської атаку" Росії.

"Я вдячний усім, хто підтримав нас у цей складний момент. Перш за все тим державам, які стали співавторами і проголосували за дві важливі резолюції на Генеральній Асамблеї ООН – про права людини в Криму і проблеми мілітаризації Криму і частин Чорного та Азовського морів. Ваша позиція ще раз показала, що за агресію Кремль платить високу ціну. І настане день, коли ця ціна виявиться непідйомною для Кремля. І тоді ми повернемо і тимчасово окупований Крим, і окуповану частину Донбасу", – підсумував президент.