Україна направила ноту Європейській комісії щодо можливої активізації співпраці в атомній енергетиці з Росією. 

Про це у Telegram повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

“Росатом” є частиною путінського режиму, який підтримує його терористичні дії та наражає на небезпеку ядерні об’єкти. Очікуємо, що попереднє рішення щодо реалізації “Росатомом” проєкту будівництва ядерних реакторів в Угорщині буде переглянуто”, – зазначив він. 

Український прем’єр додав, що порушив це питання під час виступу на сесії, присвяченій Україні, в межах зустрічі Ради ОЕСР на міністерському рівні. 

“На тлі катастрофи на Каховській ГЕС та окупації Запорізької АЕС такі кроки виглядають сюрреалістично”, – підкреслив Шмигаль. 

За його словами, санкції проти Росії мають бути посилені, зокрема в таких сферах як атомна енергетика. 

Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо 

Нагадаємо, 5 червня гендиректор російської атомної корпорації “Росатом” Алексєй Ліхачов у понеділок прибув до Будапешта, де обговорив із угорським прем’єром і міністром закордонних справ розширення атомної електростанції “Пакш”. 

Як заявив голова угорського МЗС Петер Сійярто, після успішних обговорень розширення АЕС із Євросоюзом будівництво “отримає новий імпульс”. На початку липня розпочнуться підготовчі роботи для розширення станції “Пакш”. 

“Пакш” – єдина атомна електростанція Угорщини, термін експлуатації якої після модернізації було продовжено до 2030-х років. Згідно з ухваленою енергетичною стратегією, Будапешт хоче збільшити генерацію атомної енергії в майбутньому. 

Саме цей проєкт є однією з причин, чому Угорщина активно виступає проти будь-яких санкцій проти ядерного сектора Росії.