Північноатлантичний Альянс вважає, що руйнування дамби Каховського гідроелектростанції сталось саме в результаті вторгнення Росії в Україну.

Про це в інтерв’ю “Європейській правді” сказала помічниця генерального секретаря НАТО з публічної політики Байба Браже.

Посадовиця НАТО підкреслила, що руйнування дамби – це величезна трагедія для багатьох тисяч цивільних мешканців і суперечить міжнародному праву та міжнародному гуманітарному праву.

“І абсолютно чітко та ясно: це через Росію відбувається війна. Це війна Росії проти України, яка спричинила цю катастрофу і призвела до цієї жахливої події, до нападу на цивільний інфраструктурний об’єкт”, – зазначила вона.

Браже вказала, що російські війська контролювали дамбу понад рік, додавши, що з’являється все більше доказів вини саме Росії в тому, що сталось.

“Генеральний секретар НАТО визначив дуже чітко і ми цією позиції дотримуємося: якби не було російської війни, Каховська дамба лишилася би цілою. Тому тут усе абсолютно ясно”, – наголосила вона.

Раніше генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що руйнування Каховської дамби ставить під загрозу життя тисяч цивільних осіб і є “обурливим актом, який вкотре демонструє жорстокість війни Росії в Україні”.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Руйнування Каховської дамби сьогодні ставить під загрозу життя тисяч цивільних осіб і завдає серйозної шкоди довкіллю.

Це обурливий акт, який вкотре демонструє жорстокість війни Росії в Україні”, – написав Столтенберг у Twitter.

Вранці 6 червня Оперативне командування “Південь” повідомило, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, згодом обласна військова адміністрація підтвердила цю інформацію. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів.