Народний депутат від фракції "Опозиційний блок" Олександр Долженков збирається подаватиме адміністративний позов проти голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо його дій під час розгляду законопроекту про мову.

Про це він заявив, коли депутати розглядали законопроект.

"Зараз ви ініціюєте всі порушення. Я вам особисто заявляю про те, що я буду подавати адміністративний позов проти ваших дій як голови Верховної Ради, який зараз зловживає службовим становищем для того, щоб в порушення процедури регламенту ухвалити цей закон, який створює мовне гетто, тотальну насильницьку українізацію", – сказав він.

За словами Долженкова, законопроект "порушує конституційні процедури і мовні права громадян України".

"У нахабний спосіб ця націоналістична шайка намагається в порушення регламенту протягнути цей законопроект. Зранку депутатам направлено проект постанови комітету, зараз Верховна Рада ще не розглянула цей законопроект. Вони вже паралельно намагаються змінити відповідні правки. Ми наполягаємо на тому, щоб дотримуватися вимог регламенту", – додав нардеп.

Своєю чергою Парубій запевнив, що повністю дотримується регламенту.

"У вас там в куточку є підписні листи проти мене – збирайте підписи. А потім будете подавати в суд", – резюмував спікер.