Вселенський патріарх Варфоломій може відлучити від служіння єпископів Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату. Таке рішення він може прийняти через відмову увійти в помісну Церкву, повідомляє “РБК-Україна”.

Як розповів співрозмовник агенції у церковних колах, Константинопольський патріархат може піти на крайні заходи щодо ієрархів УПЦ Московського патріархату. Йдеться про позбавлення сану і відлучення від служіння тих єпископів, котрі не захочуть приєднатися до помісної Церкви.

Інше питання, що це навряд чи приймуть і виконають священики в МП. 

Такий варіант малоймовірний ще й тому, що призведе до різкої ескалації навколо церковної ситуації в Україні, чого на Фанарі поки що намагаються уникати. 

Раніше там показово вирішили не розривати зв’язок із РПЦ після аналогічного рішення Москви.

Додамо, що Вселенський патріарх Варфоломій піддається загрозам і тиску з Москви в зв'язку зі створенням Української автокефальної церкви.

Про це розповів президент України Петро Порошенко у Львівській області під час участі в урочистих зборах з нагоди 150-річчя товариства "Просвіта", передає прес-служба глави держави.

"Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. І саме тому це так важливо. І не тільки для майбутніх чи сучасних вірних цієї церкви. Це важливо для кожного українця. Бо ми з вами ще один стовп української незалежності створюємо", – сказав Порошенко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За його словами, всі розуміють, що автокефалія – це національне питання, яке стосується незалежності та національної безпеки.

"Маємо результат. Його Всесвятість та Синод, перш за все підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, що була проведена ще 17 столітті. Це було незаконно і неканонічно. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну. Рішення про надання автокефалії православній церкві України – ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує – написано. Об’єднавчий собор – призначено. І зараз колосальна відповідальність лягає на ієрархів церков", – додав президент.

За словами Порошенка, він, патріарх Варфоломій і держава зробили свою справу в питанні надання Томосу Україні.

"Можливо навіть більше, ніж могли. Можливо навіть більше, ніж Варфоломій, враховуючи той шалений тиск і погрози, які сьогодні йому надходять з Москви. Я впевнений в тому, що українці самі дадуть собі раду без вказуючого перста з Московії, від президента Росії і від Кирила", – підсумував Порошенко.