Завдяки міцній обороні в Донецькій області Україна може проводити наступальні операції на інших напрямках. Про це заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, там щодня точаться надзвичайно жорстокі бої. Але українські підрозділи витримують тиск російських окупантів і зберігають рубежі оборони.

Із середини літа просування російських військ на Донбасі становило буквально лічені кілометри, а у вересні війська агресора взагалі почали відступати. До кінця вересня українські військові звільнили близько 40 населених пунктів. Серед них міста Лиман і Святогірськ.

Наразі Збройні сили України контролюють практично половину Донецької області і в регіоні тривають важкі бої. Особливо гарячі напрямки — міста Вугледар, Авдіївка, Бахмут.

“На Бахмутському напрямку ворог не припиняє спроб прорвати оборону ЗСУ, наших захисників. І або зайти в місто чи обійти його для того, щоб надалі мати і розвивати свій наступ. Ворог дійсно перекидає свої значні сили на вказані напрямки. Зазнає величезних втрат, але своїх спроб не припиняє”, — повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

За словами спікера Східного угруповання військ ЗСУ Сергія Череватого, Росія на сході сконцентрувала близько 130 тис. своїх солдатів і офіцерів. Але це не допомагає російській армії захопити українські території.

“Щодня в районі Бахмута вони від 70 до 100 осіб втрачають тільки вбитими і ще стільки ж пораненими. Мається на увазі не тільки на тому напрямку. Бахмут, Соледар, Кліщіївка. Також знищується їхня техніка. І таких напрямків на східному фронті кілька”, — сказав Череватий.

На Донеччині у росіян так давно не було перемог, що вони їх вигадують. Міноборони Росії заявило, що росармія захопила селище Майорськ. Українська сторона одразу ж спростувала цю інформацію. Там тривають бої. І не так давно, за даними Генерального штабу ЗСУ, в районі Майорська було знищено близько 300 російських окупантів.

Українська армія щодня відбиває десятки атак. Під Павлівкою Донецької області, яку російські військові теж кілька разів оголошували своєю, за 4 дні було знищено близько 300 морпіхів 155-ї бригади. Бійці бригади, яка вважалася легендарною в Росії, що вижили, навіть написали листа губернатору Приморського краю зі скаргою на неадекватні дії керівництва і спроби приховати реальні цифри втрат.

“Їм плювати на все, аби тільки показати себе. Вони людей називають м’ясом… Скільки це можна вже терпіти!” — йдеться в повідомленні морпіхів 155-ї бригади морської піхоти в Telegram.

Про відсутність успіхів у Донецькій області говорить і військовослужбовець 752-го полку РФ. У перехопленні телефонної розмови він скаржиться, що командування покинуло їх, а зі 100 осіб після напружених боїв залишилося 35.

Аналітики прогнозують, що ситуація в Донецькій області залишиться напруженою. ЗСУ продовжують стримувати армію РФ і не дають їй просунутися вперед.
Додамо, що раніше стверджувалось, що російські війська, виведені з Херсонського напряму, противник перекине на інші. Про це повідомив колишній командир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.

За його словами, з Херсонського напрямку російські окупанти відступали організовано з мінімальними втратами, тому особовий склад та техніку зможуть перекинути на інші напрямки.

“Усю цю велику кількість солдатів перекидатимуть на різні ділянки. Частина з них уже копає окопи на Чонгарі, частину з них кинуть зміцнювати під Запоріжжя, бо абсолютно логічно, що наступний наш наступ буде десь у Запорізькій області. Когось можуть кинути під Бахмут, у той єдиний напрямок, де вони хоч якось намагаються наступати”, — вважає Дикий.