ЗСУ під час наступальних операцій досягли подальших тактично значущих успіхів у західній частині Запорізької області. Наразі вони, скоріш за все, просуваються через найскладнішу серію підготовлених ворогом оборонних позицій.

В цей час російські війська перекинули елементи порівняно елітного свого формування з району Кремінної Луганської області в район Роботиного на Запоріжжі. Про актуальну ситуацію на фронті йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

«На заході Запоріжжя українські сили просуваються через те, що, на думку українських й американських джерел, може бути найскладнішою серією підготовлених оборонних позицій армії РФ. На кадрах з геолокацією, опублікованих 25 серпня, видно, що українські війська просунулися на південь на 1,5 км північно-східніше Новопрокопівки», – зазначили аналітики.

Зі свого боку ворожі провоєнні російські блогери скаржаться, що ЗСУ атакували окупантів у напрямку тилових оборонних ліній біля Вербового, припускаючи, що наші війська можуть перебувати поблизу тактичних тилів у межах серії російських оборонних позицій, які вони нині проривають.

За словами аналітиків, низка оборонних позицій ЗС РФ, через які наразі просуваються українські війська, складалася зі щільних шарів мінних полів та укріплень, для утримання яких окупанти направили значні сили й техніку.

А ті оборонні лінії, які зараз перебувають перед українськими військами, ймовірно складаються з комплексу протитанкових ровів, протитанкових перешкод у вигляді «зубів дракона» та додаткових мінних полів, за якими вже перебувають російські бойові позиції.