Після того, як ЗСУ звільнили селище Роботине у Запорізькій області настала нова важлива фаза для бійців української армії. Ця подія не тільки розширює військові можливості, а й відкриває шлях у бік Токмака.

Про це розповів Олег Жданов, полковник запасу Збройних Сил України, колишній офіцер Генштабу та військовий аналітик.

За його словами критичне значення має як артилерійська зона впливу до Токмака, як така, а й тактична обрізка залізничних і дорожніх шляхів через Токмак та її околиці. Це дасть змогу охопити окуповані райони, що знаходяться на північний захід від Токмака, та включити їх до оперативного оточення.

«Зараз у них стоїть непросте завдання, усвідомлюючи прорив першої лінії оборони, вони кидаються зміцнювати другу та третю лінії, що пов’язано з чималими труднощами», — сказав експерт.

Він нагадав, окупанти вже мають серйозні проблеми, серед яких брак часу для оперативних перебудов. Крім того, у них почалися проблеми із власними мінними полями.

Жданов додав, що окупанти не мають успіху в проривах, такі атаки вже почали зазнавати втрат. Причому, у нас така позиція з глухою обороною може бути навіть вигідною на деяких напрямках, бо ворог змушений щоразу після атак підвозити нові резерви. І їм знову потрібна мобілізація.

Додамо, Підрозділи сил оборони України продовжують своє просування в Запорізькій області. Вони наступають на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Крім цього ЗСУ проводять операції на лівому березі Херсонщини, яка зараз знаходиться під окупаційним контролем російських військ.

Окрім цього, на Запорізькому напрямку зараз уже сформовані усі умови, щоб розпочався прорив другої лінії оборони ворога.
Зазначимо,село Роботине на Запоріжжі, яке звільнили наші військові було найважливішим опорним пунктом для російських військ саме в цій локації — на межі першої та другої лінії оборони ворога.