Україна попри зіткнення з серйозною кризою у забезпеченні боєприпасами, використала всі можливості, щоб противник зазнав непропорційних втрат.

І справді, ворог зазнав суттєвих збитків: російські війська останні дні йшли по тілах своїх, використовуючи їх як укриття. Це неабияк деморалізувало окупантів та спричинило численні скарги, а це в свою чергу стало ударом по військовому командуванню в обличчі Шойгу та інших генералів

Про це повідомляє у своєму авторському блозі аналітик, відомий під псевдонімом CYNIC.

У результаті чотирьох місяців безперервної кривавої битви територію Авдіївки було перетворено на руїни. Укріплювальні споруди врятували тисячі життів українських військових.

В останній тиждень російські війська продовжували наступ на руїни, втрачаючи при цьому близько тисячі людей щодня.

Наразі Україні необхідно:

1. У стислі терміни збудувати багатошарову оборону на ділянках фронту з високою інтенсивністю бойових дій, тобто фіксувати необхідно оборонні рубежі не на північному напрямку і не щодо тихих ділянках східного фронту, а в місцях максимальної небезпеки атаки;

2. Необхідно стратегічно перейти в «економію ресурсів», не намагаючись наступати та контратакувати до реально великих надходжень озброєння. У кращому випадку допомога від США почне надходити у квітні (якщо пакет таки приймуть у березні, що не зумовлено).

Паралельно проводиться також «морська війна», яку підтримують британці, що призводить до феноменальних успіхів українських ЗС у морі.

Крім того, захист у повітряному просторі забезпечує коаліція із британців, німців та французів. США, які раніше здійснювали контроль повітряного простору, тимчасово перебувають на паузі, але виділені кошти є достатніми для безперервних руйнівних ударів по російській авіації.

ППО недостатньо, кількість ударів по Україні не збільшується лише через обмежені запаси ракет у Росії.

Що ж, нове військове керівництво пройшло іспит стресовим відходом від Авдіївки, знайшовши неконфліктну мову комунікації з громадянською владою та забезпечивши ефективну взаємодію у військовому середовищі.

Зазначимо, у 3-ій окремій штурмовій бригаді при виході з Авдіївки фіксувалися лише поодинокі випадки потрапляння в полон. Виведення військ триває.

Спікер бригади Олександр Бородін зауважив, що наразі складно робити остаточні висновки, оскільки вихід ще не завершився. Він також відзначив, що російські сили оприлюднили відео, на якому, заявно, зображені українські полонені, і зараз це питання розглядається.

Водночас військовий підтвердив, що на рівні відділень, взводів та підрозділів не було випадків потрапляння в полон.

«У нас був контрольований відвід. Якісь окремі поодинокі випадки — ми з ними розбираємося. Але було багато підрозділів, я не можу говорити за весь Авдіївський театр. З точки зору моєї бригади – тільки поодинокі випадки, в яких ми розбираємося, і то це частково, можливо, ІПСО», – розповів Бородін.

Пізніше командувач ОСУГ «Таврія», бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що «вихід особового складу з Авдіївки відбувався відповідно до плану, розробленого з урахуванням різних сценаріїв і можливої зміни оперативної обстановки». У той же час деякі українських захисників потрапили в полон.

«Та все ж на заключному етапі операції, під тиском переважаючих сил противника, деяка кількість українських військовослужбовців потрапила в полон», — нагадав він.

Тарнавський додав, що відповідні українські інституції звернуться до міжнародних гуманітарних організацій та країн-посередників, щоб було забезпечене гуманне поводження противника з військовополоненими, згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, і щоб українські воїни повернулися на Батьківщину.

«Боротимемося за звільнення всіх побратимів», — наголосив командувач.