Колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, який залишив цю посаду 8 лютого, досі не прибув до Лондона, де працюватиме послом України у Великій Британії. Проте це далеко не остання висока посада, на яку може претендувати Залужний, зокрема, його може чекати крісло в Міністерстві оборони України.

У Центрі громандської аналітики «Вежа» пояснюють, що коли Залужному вже дали агреман та повнісю погодили послом, то це вже чудово. Тому що коли була невизначеність, то це створювало негативні настрої та породжувались додаткові запитання.

Водночас як зазначають аналітики посада Залужного посла у Британії може бути ще не кінцевою, адже в Україні існує тенденція повернення генералів назад. 

Варто лише згадати Дмитра Герегу, який очолював Сили підтримки ЗСУ із серпня 2021 по березень 2024 рік. Указом від 4 березня Зеленський звільнив генерал-майора з посади і призначив на його місце Олександра Яковця. А вже 9 травня президент Володимир Зеленський знову призначив Дмитра Герегу на посаду командувача Сил підтримки Збройних сил України.

І це не одна така практика, наприклад, президент України Володимир Зеленський своїм указом від 9 травня звільнив Сергія Лупанчука з посади командувача Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Водночас глава держави призначив на цю посаду Олександра Трепака.

Тому не виключення, що повернення Валерія Залужного у військову справу може відбутись, адже генерал справді може бути корисним, як у Британії, де буде робити наголос на двох важливих аспектах – на військовій та фінансовій допомозі нашій країні. Також в Україні на військовій посаді генерал може виконувати важливі поставлені задачі та наближати країну до перемоги. Євген Магда зазначив, що дуже імовірною посадою для Валерія Залужного є міністр оборони, адже саме там він зможе реалізувати свій потенціал та досвід, який від здобув на посаді Головкома та продовжить на посаді посла України. Він також відмітив, що зараз Залужний є цивільною людиною, тому ніяких перешкод для такого призначення немає.