Посол України у Британії Вадим Пристайко розповів, що у Лондоні було ухвалено рішення передати Україні кілька військових кораблів. Він відвідав один із таких, там уже проходять навчання для захисників. Про це український посол розповів одному з видань.

“На ньому вже зараз проходять навчання наші військові. Вони керують кораблем, вони керують зброєю. Таких кораблів буде кілька”, – наголосив дипломат.

Посол нагадав, що після нападу РФ на Україну 24 лютого Туреччина закрила для військових кораблів протоки в Чорному морі.

“Наші пріоритети змістилися. Нам зараз потрібні протимінні кораблі. Два – це початкова цифра, з якою ми зараз працюємо. Це бойові кораблі, які перебувають на озброєнні військових морських сил Її Величності”, – зазначив посол.

Пристайко додав, що ці кораблі буде модернізовано: їх перероблять, оновлять та додадуть туди обладнання, необхідне ЗСУ.

“Але це не тільки 2 кораблі. Вони мають більше того ж класу. І на наявних кораблях зараз проходять навчання наші офіцери та моряки”, – підсумував посол.

Також українські моряки навчаються в Британії керувати суднами протимінної боротьби. Про це повідомляють у ВМС ЗС України.

Програма є частиною постійного зобов’язання Сполученого Королівства підтримувати Україну в її боротьбі проти неспровокованого вторгнення Росії, і наразі становить понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги та включає понад 5000 одиниць легкого протитанкового засобу нового покоління NLAW та реактивних системи залпового вогню M270.