Українські бійці готуються висаджувати у повітря мости та перерізати комунікації ворога.

Росія має перевагу у озброєнні, зокрема в артилерії. Тож ЗСУ необхідно буде ефективно використовувати свої ресурси під час контрнаступу, щоб це нівелювати.

Про це в одному з інтерв’ю розповів член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.

Він зазначив, що Україна не зможе використовувати тактику росіян через їхню перевагу у кількості озброєнь та живої сили.

“Якщо нам навіть вдасться мобілізувати велику кількість людей, створити кратну перевагу для наступу, хоча б три до одного, то ми точно не зможемо створити таку перевагу в озброєнні, зокрема в артилерії. Усі артсистеми, від РСЗВ до самохідної та причіпної артилерії, них все ще великий запас боєприпасів”, – пояснив Рахманін.

Водночас ЗСУ ефективно використовуватимуть свої ресурси: висаджуватимуть у повітря мости, перерізатимуть комунікації окупантів і братимуть ворога в кільце для його подальшого знищення.

“У нас менше артилерії ніж у росіян, але за оцінками багатьох навіть російських експертів, наша артилерія працює краще і точніше. Наші РСЗВ, Хаймарси та MLRS, тобто М142 та М270, ми їх досить швидко освоїли та ефективно використовуємо, хоча вони в тій кількості, яка поки що не дозволяє створити паритет із росіянами”, – наголосив нардеп.

Рахманін зазначив, що ЗСУ вичавлюватимуть росіян не за допомогою проламування, а шляхом маневрів, охоплень, змушуватимуть їх або відходити, або здаватися.

Український військовий, начальник департаменту патрульної поліції Євген Жуков, який досконало знає ситуацію на фронтах, упевнений, що війна закінчиться виключно перемогою України. Однак Росія не здаватиме назад, адже вона вже й так повністю зганьбилася перед усім світом, саме тому росіяни можуть зробити роботу над помилками та зайти в Україну вдруге, як це зробили у Чечні.  За словами Жукова, Росія зазнає величезних втрат.

“Якщо брати і порівнювати співвідношення сили ЗСУ та тероборони України та ударну міць російської армії, то РФ уже програла”, – зазначив військовий. Єдиний вихід для росіян – це прасувати та знищувати все ракетами та артилерією, що вони й роблять. Через це українським військам дуже важко, але вони тримаються і стоять, і стоятимуть до перемоги, упевнений Жуков.

Проте щодо термінів завершення війни експерт зробив не надто оптимістичний прогноз.

“Коли це закінчиться, важко навіть уявити, – зізнався він. – Але треба готуватися до гіршого, бо якщо брати приклад Першої та Другої чеченських воєн, то вони (росіяни – ред.) попрацювали над помилками і знову зайшли. Така сама історія буде і тут. Але це суто особисто моя думка, я не військово-політичне керівництво”.

Потім Жуков сказав, що поки є можливість у тилах і поки є міцні чоловіки, які ще не покликані, вони вже повинні готуватися – вивчати тактику малих груп, загальновійськову підготовку, мінно-вибухову справу тощо. Вони повинні знати, як викопати лінію оборони і взагалі як швидко рити окопи. “У кожного поважаючого себе бійця або просто цивільного має завжди бути з собою лопата чи лопатка”, – зазначив військовий.