Як відомо, вже другий місяць поспіль обговорюються можливі зміни в Кабміні. Називають різні прізвища міністрів, які можуть позбутися своєї посади.

У своїй статті для 24 каналу політолог Володимир Фесенко прокоментував ситуацію так:

“У кожного з них свої проблеми і свої конкретні причини, внаслідок, яких вони можуть опинитись в списку на “виліт”. Але, схоже, є спільний знаменник.

Це невиконання доручень Президента, рішень органів державної влади, або виникнення кризової ситуації в галузі.

Дуже показово прокоментував цю ситуацію секретар РНБО Олексій Данілов. Він назвав причиною того, що міністр екології Роман Абрамовський написав заяву про звільнення, те, що не виконувались укази Президента. А от у міністра оборони Тарана і віцепрем’єра Уруського інша проблема – бюрократичне гальмування реформи оборонних закупівель, та ще й купа інших критичних питань та зауважень.

І навпаки. Я вже писав про те, що ті міністри, які швидко і ефективно виконують доручення Президента, демонструють ініціативність і результативність, не мають підстав для хвилювання.

Щось я не чув, щоб стояло питання про звільнення віцепрем’єрів Резнікова, Федорова, Стефанішиної, міністра закордонних справ Кулеби або міністра розвитку громад і територій Чернишова.

Дмитро Кулеба, наприклад, успішно підготував установчий форум “Кримської платформи” і спільно з Офісом Президента візит керівника держави до США.

Олексій Чернишов виконав доручення Президента щодо реформування архітектурно-будівельної галузі, брав активну участь в розробці Меморандуму між центральною і місцевою владою про підготовку до опалювального сезону”.

Нагадаємо, нещодавно Павло Фролов розповів про майбутні кадрові перестановки в уряді.

Кого можуть звільнити, розповів у програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24”

“У нас вже є заява міністра екології. Щодо міністра оборони — тут швидше за все відбудеться заміна, найімовірніше, це буде наступного пленарного тижня. Але тут я, на жаль, не можу гарантувати, тому що три останні пленарних дні у Верховній Раді відбувався бюджетний популізм. У нас є декілька кандидатів на пост міністра екології, і є кандидати (на інші міністерські пости – ред.)”, — сказав він.