Президент РФ Володимир Путін зі своєю політикою дограється до того, що українські ракети будуть спрямовані на Москву. Про це заявив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу “Дом”.

“Путін зі своєю політикою дограється до того, що українські ракети будуть спрямовані на Москву в якомусь найближчому майбутньому з однієї простої причини — ми працюємо над ракетною програмою і наші ракети оперативно-тактичного рівня зможуть діставати до Москви”, — заявив Олексій Арестович.

Він повідомив, що ракети Москви вже давно спрямовані на Київ.

“Тобто, це паритетні дії у відповідь на дії Росії. І як би вони не робили гарну міну при поганій грі, слід дуже чітко пам’ятати, що все це — у відповідь на російську агресію. Якби не було цього — тоді б ніякі українські ракети не були на Москву спрямовані”, — додав спікер української делегації в ТКГ.

Арестович зазначив, що Росії варто піти на мирне врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

“Чому вона тут присутня і так активно? Тому що Росія за наказом самого [президента РФ Володимира] Путіна у 2014 році влаштувала військову агресію проти України та продовжує її. Не було б цього, ніяка б НАТО не просувалася б до жодних кордонів РФ. Принаймні так активно, як це відбувається зараз”, – сказав він.
Радник глави ОП зазначив, що своїми діями Кремль “прибрав дискусію”, чи потрібно Україні вступати в НАТО.

“Кремль же не розуміє ще найголовнішого. Щойно Україна вступить до НАТО, кожен український солдат стане солдатом НАТО. А це зовсім інша історія. І найкраще, що РФ може зробити зараз – піти на мирне врегулювання, вивести свої війська зі сходу, з Криму, виплатити нам репарації за це все, і ось тоді виникне підстава для відновлення нормальних відносин. І, можливо, можна буде серйозно обговорити питання загроз своїй безпеці, які Російська Федерація бачить у можливому вступі України до НАТО. Тоді ми можемо говорити, як нормальні країни”, – пояснив Арестович.

За його словами, саме Росія призвела до ситуації, що Україна та Росія не можуть спілкуватися, “як нормальні країни, тому що вони – військові противники”.