Українську владу чекають важкі пару місяців, вона підходить до питання про пролонгацію закону про ОРДЛО. У Росії є велике бажання внести туди свої корективи, щодо ніби-то вирішення цього питання.

Про це заявив в інтерв’ю РБК-Україна секретар РНБО Олексій Данілов.

“Насправді, ключ від цього всього лежить в Москві. І якщо Путін не прийме рішення про те, що війну треба закінчувати, то ви можете все що завгодно писати і робити”, – вважає Данілов.

Секретар РНБО повідомив, що сам поки не бачить аргументів, чому він це повинен робити.

“Тому що це велика гра з дестабілізації ситуації не тільки на території України. Насправді його цікавлять більш великі території”, – додав Данілов.

Також він сказав, що Путіна цікавить Європа, “йому дуже не подобається те, як вони поводяться”.

“Він (Путін, – ред.) вважає, що повинен показати Європі, як це “правильно” має відбуватися”, – зазначив секретар РНБО.

Також 25 жовтня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов виступив за жорстку президентську республіку в Україні. В цьому випадку, президент – це голова виконавчої влади, відповідає за всі ці процеси.

Україні всенародно обирають президента, на нього покладаються надії, але за Конституцією – парламентсько-президентська республіка. Він вважає, що за логікою парламентсько-президентської республіки президента потрібно обирати в парламенті і “поставити крапку в цьому питанні”.

“Якщо ви хочете мою особисту думку, я можу сказати. Я за жорстку президентську республіку. Чому? Тому що тоді є відповідальна людина, яка розуміє, на що вона йде, навіщо і так далі”, – заявив він.