Судячи з карти боїв, яку опублікувавла британська розвідка, українська армія веде наступ на Ізюм, а також на Запорізькому та Херсонському напрямках. 

Представники Міністерства оборони Великобританії опублікували актуальну карту бойових дій на фронтах україно-російської війни ‒ станом на вівторок, 11 серпня. 

“Незаконне і неспровоковане вторгнення в Україну триває”, – кажуть британські розвідники.

Судячи з карти, українська армія веде наступ на Ізюм, а також на запорізькому та Херсонському напрямках.

Раніше в британській розвідці заявили про те, що окупаційні війська Росії на Донбасі як і раніше завдають ударів з артилерії по широкому фронту. На певних ділянках проводяться пробні атаки, залучена невелика кількість особового складу.

Однак в останні ворожі підрозділи не змогли досягти серйозного просування і можуть втратити темпи наступу, набрані після захоплення Лисичанська Луганської області.

За даними британської розвідки, в останні кілька днів наступ окупантів на Донбасі забуксував. У такій ситуації загарбники ризикують втратити темпи наступального потенціалу.

Водночас російські військові продовжують вживати заходів щодо компенсації втрат особового складу в Україні. Нині ще в одній області РФ – Орловській – формується так званий добровольчий батальйон.

Йдеться про 3-й армійський корпус, який базується в Муліно, Нижній Новгород. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на Міністерство оборони Британії.

За даними відомства, російські офіційні особи, ймовірно, мають намір сформувати такий армійський корпус із новостворених добровольчих підрозділів.

10 серпня губернатор Орловської області Андрій Кличков заявив, що в них буде сформовано новий добровольчий батальйон для відправлення на Донбас. Туди прийматимуть усіх бажаючих у віці від 18 до 60 років, причому добровольці отримають 250 000 рублів (приблизно $4065) під час підписання тримісячного контракту.

Зі свого боку голова Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що 9000 російських військовослужбовців готові перекинути в Україну з Чечні, а 10 000 резервістів “чекають свого часу”.

Український центр стратегічних комунікацій інформує, що російські сили проводять відкриту рекламну кампанію нібито нещодавно сформованої військової частини та розсилають цільові SMS-повідомлення для вербування мешканців окупованого Маріуполя. Так Кремль робить “все можливе, щоб уникнути масового призову етнічних росіян на військову службу”.

У Маріупольській міській раді зазначили, що російські чиновники не формують новий підрозділ, а натомість відправляють новобранців прямо на передову.

До всього: кількість гармат у росіян стає неважливою, якщо українське військо сворює брак боєприпасів. 

Про це в одному з ефірів сказав головний редактор видання Defense Express Олег Катков.

“Уже як місяць на відстані приблизно 70 км від лінії фронту у росіян “бавовна”. Це вже перестало бути новиною. Це означає, що стає неважливим, скільки у ворога гармат, якщо до них снарядів обмаль. Є такий спосіб, як зменшити вплив артилерії противника – залишити її без боєприпасів. Абстрактно, що у них може бути 2 тисячі стволів, але снарядів лише 100. Стає байдуже скільки в них цього металобрухту”, – зазначив експерт.

На його думку, ідея Генштабу ЗСУ в тому, щоб нівелювати перевагу противника в артилерійських системах через створення браку боєприпасів.

“Росіяни переноситимуть склади на іншу дальність. Тут сюрприз, виявляється, що можемо знищувати ті ж самі склади на відстані до 200 км. У випадку перенесення складів на 150 км, це вдвічі збільшує плече логістики і доставки цих снарядів на передову. Вимагає вдвічі більше транспорту, вдвічі більше потужність складу на видачу. Враховуючи, що там ручна праця, то це навантаження на логістичну службу РФ, яка історично є найслабшою ланкою в армії”, – підсумував Катков.