Канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримує ідею загальної заборони на в’їзд росіян до ЄС, наприклад, з туристичною метою. Про це він сказав у четвер в рамках щорічної пресконференції канцлера Німеччини.

Це війна Путіна. І тому мені важко з цією ідеєю, – цитує канцлера Німеччини Der Tagesspiegel.

За словами Шольца, ЄС уже прийняв рішення про персональні санкції проти людей з центрів ухвалення рішень у Москві.  “Ми будемо продовжувати це”, – сказав Олаф Шольц.

Однак він не вважає виправданим запровадження каральних заходів проти всіх росіян. За його оцінкою, така заборона послабила б ефективність санкцій, “якби вони були спрямовані проти всіх, включаючи невинних”.

У той же час, Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц засуджує військові злочини Росії в Україні, багато з яких є “жахаючими”. Виступаючи на прес-конференції у Берліні, глава німецького уряду заявив, що “президент Росії несе особисту відповідальність за цю війну”, проте не відповів на запитання, чи має бути Володимир Путін притягнутий до суду.

Вочевидь, канцлер Шольц не завжди розуміє, що і про кого говорить. Росія – держава-терорист і повинна нести відповідальність. Не лише путін, не лише керуюча верхівка, а й громадяни країни, які свідомо підтримують злочини проти українського народу і геноцид. У цій війні не доводиться обирати сторони – або ви з нами, або проти нас. І заборона в’їзду росіян у ЄС це, на нашу думку, надто мала плата за всі ці “жахаючі” злочини.

Нагадаємо, уряд Естонії 11 серпня оголосив, що за тиждень не пускатиме росіян із виданими Естонією шенгенськими візами за кількома винятками.

Через тиждень в країні набуде чинності рішення, за яким у країну не пускатимуть росіян із виданими Естонією шенгенськими візами за кількома винятками.

Про це на пресконференції за підсумками засідання уряду розповів міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, повідомляє ERR.

Естонія вже не видає туристичні візи росіянам, однак теперішнє рішення означає, що в’їхати в країну не зможуть і громадяни Росії з чинними шенгенськими візами.

Через тиждень застосовуватиметься санкція до шенгенських віз, виданих Естонською Республікою. Санкція означає, що візи залишаться дійсними. Однак на власників віз будуть накладені санкції при в’їзді до Естонії, тобто їм буде заборонено в’їзд до Естонії, – сказав міністр.

Він додав, що ухвалене рішення передбачає винятки. В’їзд дозволять співробітникам дипломатичних представництв в Естонії та членам їхніх сімей, особам, що займаються міжнародними вантажними та пасажирськими перевезеннями, особам, які мають право вільного пересування згідно із законодавством ЄС, особам, в’їзд яких в Естонію необхідний з гуманітарних міркувань, а також близьким родичам осіб, які мають естонське громадянство або постійний дозвіл на проживання в Естонії.

“Підкреслю ще раз. По-перше, це положення набирає чинності через тиждень. По-друге, це означає, що левова частка шенгенських віз, виданих в Естонії, фактично продовжують діяти, але в’їзд до Естонії людям, які не підпадають під виняток, не дозволений”, – сказав міністр.

Як підкреслив Рейнсалу, це рішення стосується лише віз, виданих Естонією, і не поширюється на видані іншими країнами Шенгенської зони документи.

Однак, наступного тижня уряд Естонії має намір обговорити способи, як можна було б заборонити в’їзд до Естонії всім громадянам Росії, які мають шенгенські візи. Раніше прем’єрка Естонії Кая Каллас закликала зупинити видачу туристичних віз росіянам на поїздки до ЄС, вочевидь, до неї дослухалися.

Припинити видавати туристичні візи росіянам. Відвідування Європи – це привілей, а не право людини, – написала Каллас у вівторок у своєму Twitter.

Вона підкреслила, що авіасполучення з Росією нині закрите, а це означає, що поки країни Шенгену видають візи, тягар несуть сусіди Росії – Фінляндія, Естонія та Латвія.

Пора припиняти туризм із Росії вже зараз, – закликала Кая Каллас.