Під час наступу на Часів Яр у Донецькій області російські загарбники зіткнулися з проблемою: вони не можуть захопити місто з флангів, тому змушені використовувати прямі штурми.

Про це повідомив офіцер прес-служби 26-ї артилерійської бригади Збройних сил України ім. Романа Дашкевича, Олег Калашніков, під час ефіру телемарафону.

Водночас він підкреслив, що противник має перевагу в повітрі, і тому постійно використовує керовані авіаційні бомби проти ЗСУ та залишків цивільного населення у місті.

«Вони штурмують безпосередньо як і піхотою, окремими групами, це у них така тактика вже більш давня, так і намагаються залучати як танки, так і бойові броньовані машини», — розповів він.

Також росіяни можуть готуватися до наступу на Торецьк у Донецькій області. Проте, для досягнення успіху їм необхідно витиснути наші війська з Часового Яру.

Про це заявив полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор та військовий експерт Роман Світан у коментарі для одного з українських каналів.

За словами Світана, для окупантів складно рухатися з Півдня (від Очеретиного в бік Торецька). Місто розташоване на тій самій висоті, що й Горлівка. Крім того, Торецьк є панівною висотою в цьому районі.

Так, рух ворога можливий лише з Півночі – з висот Курдюмівки, Кліщіївки та Андріївки. Проте окупанти не зможуть пройти там, поки наш гарнізон у Часовому Яру залишається непорушеним.

«Щоб вийти на Торецьк, росіянам потрібно вийти з-під Бахмута дорогою в бік Костянтинівки. Доки вони не витиснуть наші війська з Часового Яру, не зможуть цього зробити. Тому одне з перших завдань противника – захопити Часів Яр, а Торецьк буде наступним. Я думаю, Часів Яр вистоїть, отже – не буде жодної проблеми для Торецька», – вважає полковник запасу.

Він також зазначив, що на напрямок Часового Яру перекинули додаткові частини, і саме туди попрямували перші партії боєприпасів.

Варто зазначити, що російські окупаційні війська продовжують тиснути в районі Часового Яру на Донеччині та на Авдіївському напрямку. У цьому районі тривають активні бої.

Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Російські війська нещодавно просунулися на схід від Часового Яру та на східну його околицю. Геолокаційні знімки за 1 травня показують, що окупанти просунулися через лісові масиви безпосередньо на схід від міста і далі вздовж околиць мікрорайону Канал.

Російські «воєнкори» твердили, що підрозділи РФ просунулися біля Богданівки та досягли східної крайньої ділянки Сіверсько-Донецько-Донбаського каналу. Проте, в Інституті вивчення війни (ISW) не знайшли підтвердження жодної з цих заяв Росії.

Зазначається, що бої тривали на північний схід від Часового Яру поблизу Богданівки; біля мікрорайонів Канал і Новий; поблизу Кліщіївки та Андріївки і біля Шумів і Нью-Йорка.

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 травня, показують, що армія РФ просунулася на південний захід і захід від Соловйового (на північний захід від Авдіївки). Російські «воєнкори» стверджували, що війська окупантів нещодавно нібито прорвали українську оборону на північний схід від Очеретиного (на північний захід від Авдіївки) і діють у південному Архангельському (на північний схід від Очеретиного та на північ від Авдіївки) протягом останніх двох днів.

Бої також тривали на північ від Авдіївки біля Калинового, Прогресу, Новопокровського, Бердичі; на захід від міста — в районі Семенівки, Уманського, Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки біля Нетайлового.

Російські блогери стверджували, що війська РФ також просунулися в полях на південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька) і на північ від Володимирівки (на південний захід від Донецька).

Бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Парасковіївки та Водяного.