Росія зосередила на Куп’янському напрямку понад 45 тисяч військовослужбовців, а також значну кількість військової техніки, щоб атакувати позиції ЗСУ.

Однак, за словами начальника пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Іллі Євлаша, у них немає мотивації, і нікуди відступати.

«Куп’янськ безпосередньо пов’язаний з Бахмутом. Для росіян Бахмут політичний, вони його взяли, він поки що їхній, Путін навіть нагородив якихось героїв. Вийти звідти вони не можуть, але далі не просунулися», — каже Фокусу військовий аналітик, полковник ЗСУ Петро Черник.

За його словами, українська армія продовжує звільняти території, і якщо ЗСУ вдасться взяти в оточення Бахмут, для Росії це буде серйозним іміджевим ударом, з цієї причини ЗС РФ намагаються посилити позиції в цій частині фронту.

«Панівні висоти — наші, ми потроху звільняємо території, беремо Бахмут в оточення. Це можливо. Якщо це станеться, то велике угруповання буде або ліквідовано, або здасться в полон. Це буде дуже серйозний удар по Росії і персонально по Путіну. Тому вони вважають, що якщо будуть тиснути на Куп’янському напрямку, ми знімемо сили і засоби з Бахмутського плацдарму», — продовжує експерт.

За словами Черника, ЗСУ продовжують відбивати атаки противника, ліквідовуючи техніку та особовий склад ЗС РФ. При цьому росіяни можуть задіяти велику кількість піхоти, але у них немає броньованого кулака, щоб по-справжньому прорвати оборону.

«Водночас згадаймо правило будь-якої війни: не буває так, щоб одна сторона нескінченно наступала, а інша відступала. Навіть нацисти після Сталінградської битви, знаючи, що програють війну, на зламі 1944-1945 організували блискучу наступальну операцію. Тож частковий успіх у противника може бути, але Бахмут показав, що ми впоралися, і тут впораємося», — резюмує полковник.

За словами майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана, спроби атакувати позиції ЗСУ на Куп’янському напрямку — це відповідь росіян на український контрнаступ.

«Так вони намагаються змусити нас перекинути туди додаткові війська, щоб стримати наступальні дії», — каже Фокусу Гетьман. Експерт додає, що 45 тисяч бійців — велика кількість з боку РФ. У них достатньо техніки, зокрема артилерії, а також сильна підтримка з боку авіації, а тому бої йдуть важкі.

«Вони використовують планувальні бомби ФАБ-250 і ФАБ-500. Там дуже непросто. Ми туди підтягнули резерви, не знімаючи з Південного напрямку. Будемо вірити, що просунутися їм не вдасться. Що б там про них не розповідали, вони вивчають нашу тактику, активно використовують засоби радіоелектронної боротьби, які заважають нашій авіарозвідці, а також БПЛА «Ланцет», після того як «Орлан» політає і подивиться, де ми знаходимося. Так що бій важкий», — продовжує експерт.

Гетьман вважає, що Росія задіює на фронті два великі угруповання: понад 100 тисяч одиниць живої сили зосереджено на Південному напрямку, а також велике угруповання на Куп’янсько-Лиманському напрямку.

«Коли вони штурмували Бахмут, хотіли порізати лінію оборони і просунути свої війська, щоб вийти до Куп’янсько-Лиманського напрямку і на південь до Вугледарського угруповання. Їм це не вдалося, і зараз активні бої точаться на Куп’янському напрямку, бо туди простіше поставити все, що необхідно для бойових дій, адже за спиною РФ, а логістика не перебуває під активним вогневим контролем наших військ», — додає експерт.

«На Куп’янському напрямку наші відбили атаки і на південь від Первомайського, і на схід від Петропавлівки. Усі бої, які минулого тижня там тривали, закінчилися поразкою ворога», – сказала вона.

Про це повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону.

За словами Маляр, хоч на Куп’янському та Лиманському напрямках зменшилася кількість обстрілів і боїв, але армія рф не відмовилася від своїх планів просуватися вперед.