Після звільнення Старомайорська та Урожайного навряд чи з’явилися значні підстави стверджувати, що на Бердянському напрямі наші військові вже змогли «наблизитися» до значного оперативного успіху.

Про це розповів координатор групи «Інформаційний опір», полковник ЗСУ Костянтин Машовець.

Стало відомо, що по рубежу с.Любимівка — с.Орлинське противник розгорнув вогневі підрозділи 305-ї артилерійської бригади. Експерт вважає, що для її засобів ураження це досить незвичайно близько до переднього краю.

«Думаю, це зроблено для того, щоб мати можливість бити «глибше» по нашому тактичному тилу… Як у рамках контрбатарейної боротьби (адже українська арта має перевагу в дальності стрільби), так і для того, щоб не давати можливість командуванню ЗСУ нарощувати зусилля на цьому напрямку шляхом інтенсивних вогневих нальотів по основним районам зосередження та розгортання частин та з’єднань», — пише експерт.

Крім того, Машовець зазначив, що вся ця артилерія ворога сконцентрована тут також для ударів по району с. Нововозлатопіль, с. Степове, с. Приютне, с. Старомлинівка та с. Завітне Бажання.

«Окрім цього, варто сказати, що противник досить активно діє на цьому напрямку модульними барражуючими боєприпасами типу «ZALA-Ланцет» (працює навіть включаючи район с.Велика Новосілка). Фіксується, як мінімум, 2 підрозділи рівня «рота», підготовлених для застосування цих баражуючих боєприпасів», — додав військовий оглядач.

Як стверджує експерт, у сенсі можливої ​​протидії подальшим наступальним діям ЗСУ на Бердянському напрямку варто звернути увагу на ситуацію з 336 обр МП та 5-ю окремою танковою бригадою ворога, котрі зосереджені та розгорнуті в районах, які прикривають фланги Старомлинівського вузла оборони.

Тим часом окупанти роблять все можливе, аби відтягнути свій програш на фронті.

Тож стало відомо, що влада РФ  розглядає варіант з мобілізацією ще майже півмільйона громадян. Про це заявив керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю одному українському медіа.

За даними розвідників, наразі росія проводить «приховану мобілізацію». Зазначається,  що кожного місяця в армію призивають щонайменше 20 тисяч осіб.

В той час, у найближчі місяці Кремль може піти на посилення мобілізації та призвати приблизно 450 тисяч росіян.

«Мобілізація у росії жодного разу не припинялася. Те, що минулої осені призвали близько 350 тисяч сумарно, – всі якось так вважають, що призвали і все. Ні. Призов триває щомісяця. Називається «прихована мобілізація». Є такий термін. Від 20 до 22 тисяч щомісяця призивається по мобілізації. Зараз вони розглядають варіант, це ще не вирішене до кінця питання, на призов додатково 450 тисяч», – сказав Буданов.

Глава ГУР стверджує, що такі темпи мобілізації явно не сходяться з розповідями російської сторони про те, що їхня армія майже не зазнає втрат на війні проти України.

Варто розуміти, що росіян просто-напросто мобілізують на вірну загибель. Вони – окупанти, вони прийшли на чужу землю, де і загинуть.

В той час, коли українці йдуть на фронт, аби захистити свою державу від ворога. Також варто враховувати тих, хто починає відновлення нашої країни, після того, як на її територію ступила нова ворога.

Тож, стало відомо, що більше 16 тисяч людей захотіли стати добровольцями цивільного захисту після російської агресії

Про це на брифінгу в Military Media Center повідомив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький.

Він зазначив, що добровільні формування цивільного захисту стали популярними саме на початку широкомасштабної агресії рф.

«Було дуже багато людей, які виявили бажання допомогти, тому органи влади і місцевого самоврядування формували такі підрозділи», сказав Віктор Вітовецький.

Члени таких формувань можуть виконувати роботи, які не вимагають спеціальної підготовки, разом з тим обсяг таких робіт досить великий.

Загалом, в кожного свій фронт. І як би там окупанти не намагались зруйнувати нашу державу – нічого не вийде, адже як ми бачимо, українці прагнуть вигнати російських загарбників з наших земель і якомога швидше відновити все, що зруйнував ворог.