В України зараз вже є всі необхідні важелі впливу, щоб дати гідну відповідь на загрози Російській Федерації заблокувати для українських судів вхід в Азовське море. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи погрози Москви закрити Азов "за хвилини".

«Зараз в України вже є всі важелі, ми можемо почати повну економічну блокаду тимчасово окупованого Росією Криму. Але знову ж таки – чому наше керівництво не денонсує угоду про внутрішнє море з Росією і не звертається до міжнародних інстанцій для приведення міжнародного морського права в акваторії Азовського моря з поняттям нейтральних вод, з поняттям держкордону і примусом РФ до виконання цих правил?», – сказав експерт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

При цьому Олег Жданов визнав, що Росія може перекрити Керченську протоку для українських судів, так як зараз майже повністю контролює акваторію Азовського моря, і вхід в нього. На питання, чи можлива міжнародна реакція, якщо від блокування Азовського моря постраждають судна третіх країн, військовий експерт розповів, що якщо це буде виглядати як самоуправство, то тоді судновласника мають право подати на Росію позови про нанесення збитку і порушенні міжнародних правил.

<