Російські окупанти дійсно сподіваються, що так звана лінія оборони “вагнерівців” на Луганщині зупинить наступ ЗСУ. Проте стратегічно на полі бою такі їхні споруди нічого не змінять.

На це вказав голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі телемарафону. Він розповів, що росіяни намагаються максимально “зарежимити” тимчасово окуповану територію: в домівки місцевих мешканців заселяють своїх військових, а тих, хто бажає виїхати чи в’їхати в область, по декілька днів тримають на “фільтрації”.

“Добре, що російська армія живе 1941-м роком і “зубами дракона” (так деякі експерти прозвали “лінію Вагнера”. – Ред.) намагається змінити ситуацію на фронті”, – сміючись, зазначив чиновник.

За його словами, це принципово нічого не змінює, крім того, що в Україні з’являться “чиїсь зуби”, які тільки допоможуть будувати фортифікаційні споруди, що знадобляться після звільнення області. Він наголосив, що Луганщина має найдовший кордон із РФ і його потрібно буде укріплювати.

“Я правда не знаю, як ми застосовуватимемо ці “зуби”, але якось застосуємо. А от стратегічно це нічого не міняє: кінець 2022 року, є снаряди з GPS-навігацією, і я вже не кажу про HIMARS чи якісь інші технології”, – пояснив Гайдай.

Чиновник додав, що сьогодні розчистити полоси на кшталт “лінії Вагнера” для проходження важкої техніки – елементарно, а піхота й так пройде. До того ж підтримка контрнаступів ЗСУ ведеться і артилерією, і з повітря.

“Слава Богу, що вони (окупанти. – Ред.) такі застарілі. Та попри те, що в них і мобілізовані не підготовлені, і підхід до війни ще радянський, не можна недооцінювати ворога. Завжди треба готуватися максимально до гіршого. У ЗСУ підхід не такий, що, мовляв, з цими “мобіками” й так все мине”, – зазначив голова Луганської ОВА.

Він наголосив, що кожен метр української землі, і Луганщина не виняток, дається дуже важко. Проте воїни це розуміють і готуються до будь-якого розвитку подій.

“Але ніякі “зуби” не зможуть зупинити наступ Збройних сил України”, – запевнив Гайдай.

Як відомо, посіпака російського президента Євгєній Прігожин 19 жовтня оголосив про побудову укріпленої “лінії Вагнера”. Вона начебто має запобігти потенційному просуванню українських захисників на Луганщині.

Як зазначають експерти, вона складається з чотирьох рядів протитанкових цементних пірамід і вже розтягнулася на два кілометри. А загальна довжина цієї оборонної споруди може сягати 217 кілометрів.

Відповідна система фортифікаційних споруд побудована за принципом Атлантичного валу, який був створений за наказом Гітлера на Заході Німеччини. Однак військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан вважає, що ця система фортифікаційних споруд більше схожа на якусь пародію, аніж на справжню лінію оборони.

Це лише чергова робота росіян задля картинки та медійних кадрів.

Лінії оборони виконуються зовсім не так. Окрім того, росіяни могли хоча б для прикладу подивитися, на систему захисту, яку побудували українські військові, – розповів Світан 24 каналу.

Це більше медійна картинка. Найімовірніше, вона потрібна Прігожину для виконання якихось завдань,
– зауважив Світан.

Так, “кухар Путіна” Євгєній Прігожин може використовувати “лінію Вагнера” суто для піару в Росії, щоб займати якісь політичні горизонти. Або ж показати мобілізованим мешканцям з так званих “ЛНР” і “ДНР”, які отримали російські паспорти, мовляв, окупанти ніде не поділися й перебувають тут.

За словами військового експерта, “лінія Вагнера” – це не військові споруди, а лише медійна картинка. Отже, вона не те що не зупинить українських військових, коли вони підуть у контрнаступ – вона їх навіть не затримає.