Сенсори для кнопкодавів: депутати Верховної Ради голосуватимуть за відбитком пальців.

У Верховній Раді знову обговорюють варіант голосування за відбитком пальця. Партія “Слуга народу” планує боротися з неперсональним голосуванням. “Сьогодні” з’ясували, чи допоможуть нові технології побороти гріхи старих скликань.

Нардеп від “СН” Давид Арахамія повідомив, що вони намагаються впровадити сенсорну кнопку для голосувань, щоб боротися з кнопкодавством. Лідер політсили “Слуга народу” Дмитро Разумков нагадав, що така система існує давно, але “чомусь не використовується”. Дійсно, модернізувати систему голосувань почали 2008 року – з бюджету витратили майже півмільйона гривень на розробку сенсорної кнопки, яка повинна була доповнити систему “Рада III”.

За задумом, нардеп однією рукою 10 секунд тримав сенсорну кнопку, а інший вибирав – він “за”, “проти” чи “утримався”. Але ще під час демонстрації виявилося, що депутати з великими долонями можуть провернути цей трюк однією рукою. У “Раді IV” дефект усунули, але до пленарної зали вона так і не дійшла. Наступного разу до розробки повернулися 2013-го. І знову безрезультатно – щоб показати недосконалість системи, нардепи зламували її за допомогою телефону, а їх помічники “заклинювали” її звичайними зубочистками.

У липні 2014-го спікер парламенту Олександр Турчинов зазначив: на обладнання зали ВР сенсорними кнопками потрібно 92 млн грн. З 2016-го навіть оголосили відповідний тендер, але незабаром скасували і його. До слова, з 2015-го система “Рада IV” працює в Київраді. Крім сенсорної кнопки, її доповнили планшетом українського бренду, який дає доступ до всіх потрібних для депутатів документів. Ціна одного такого пульта становила 12 тис. грн.