СБУ зібрала докази про розкрадання 22 млрд гривень оточенням Порошенка.

Служба безпеки України звернулася в ГПУ з доказами причетності контрольованих екс-президентом Петром Порошенком керівників «Укрексімбанку» (глава Олександр Гриценко) до створення злочинної організації, яка причетна до розкрадання 22 млрд гривень.

Як повідомив юрист Андрій Портнов, аферисти в період 2014-2019 років привласнювали державні гроші шляхом видачі завідомо безнадійних кредитів підконтрольним собі особам.

Ці дії призвели до докапіталізації банку за рахунок державного бюджету на суму 22 млрд гривень. Кримінальне провадження зареєстровано в серпні по ч.4 ст.190, ч.2 ст. 364 КК. Матеріали СБУ передані в Генпрокуратуру.

Нагадаємо, в 2018 році компанія «Богдан Моторс» отримала від державного банку «подарунок» у вигляді мізерних відсотків з боргу в 1,3 млрд гривень. У найближчі три роки процентна ставка по основній заборгованості для неї складе всього 0,46 – 2,46%.

Для порівняння, «кредитна петля» для малого та середнього бізнесу від державного банку в 8 – 41 разів тугіше, адже середня ставка досягає майже 19%. На думку укроповцев, очевидно, що співпраця з «Богдан Моторс» на нинішніх умовах збитково для «Укрексімбанку», особливо з огляду на високу інфляцію.