Після місяців підготовки та тижнів “демілітаризації” російських складів та баз, українські військові прорвали першу лінію оборони під окупованим російськими загарбниками Херсоном. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ і глави Офісу президента Віктор Андрусів. Він наголосив, що почався надзвичайно важливий для України та “спекотний” для окупантів тиждень. 

Російські окупанти не втримають правий берег Херсонської області, тому набивають ціну для переговорів, аби “обміняти” цю територію на Донбас. Таку думку висловив військовий експерт Роман Світан в ефірі телеканалу “FreeДом”.

Те, що окупанти залишилися на правому березі – це суто політичне рішення верхівки влади, яке може стати підґрунтям для якихось майбутніх завдань.

Це якраз приклад того, коли політика втручається в війну. З військової точки зору, після того, як російські окупаційні війська не пішли у наступ у бік Одеси та Придністров’я, мали б відкотитися на лівий берег і зайняти там оборону. Те, що вони залишилися на правому березі – це суто політичне рішення для якихось завдань, які в майбутньому можуть бути ухвалені військово-політичним керівництвом (Росії – ред.), – зазначив Світан.

Експерт висловив переконання, що росіяни добре розуміють, що втриматися на правому березі у них не вийде.

Це причина, чому вони не проводять жодних тактичних дій для глибокої оборони. Будь-який військовий від полковника і вище скаже, що на правому березі російським військам втриматися неможливо протягом довгого або навіть не довгого часу. Перекидати на правий берег все нові й нові частини для того, щоб вони там згоріли – теж немає жодного сенсу, – пояснив експерт.