Скандальні “плівки Деркача”, на яких нібито розмовляють Порошенко і Путін, продовжують обговорювати в Мережі. Черговою порцією думок поділився екснардеп Семен Семенченко.

Подаємо в оригіналі:

Горіти вам в пеклі упирі! Будьте ви обидва прокляті! Минуло шість років з моменту розстрілу українських воїнів під Зеленопіллям. Обстріл здійснювався з території РФ за допомогою реактивної артилерії. За офіційними даними загинуло 36 українських воїнів, 93 було поранено. За даними країни – агресора понад 200. За словами військовослужбовців командування віддавало «дивні накази» і вишикувавши солдатів і техніку посередині поля, хоча поруч була лісопосадка. Незважаючи на те що обстріл вівся з території РФ, президент України Порошенко оголосив винними якихось «бойовиків» Минуло шість років. З боку України офіційних звинувачень РФ в обстрілі Зеленополье пред’явлено не було…. Надалі розстріли з території РФ українських військ стали систематичними. А через півтора місяця був Іловайськ….

«Тисну руку, спасибі велике, Володимир Володимирович». «Обіймаю, Петро Олексійович». Горіти вам в пеклі упирі. Будьте ви обидва прокляті!

В свою чергу, Юрій Романенко, Керівник політичних програм Українського інституту майбутнього, пише:

Для Порошенка оприлюднення третьої частини плівок Деркача матиме деякі важливі наслідки – частина його електорату засумнівається у своєму виборі. Це стане зручним аргументом у політичних дебатах і суперечках для розгойдування електорату Петра Олексійовича. Якщо раніше Порошенко звинувачував Зеленського та його команду в “реванші проросійських сил”, то тепер у плівки будуть тикати носом самого Порошенка. Однак великих проблем для нього ця історія не створить.

Якби у нас діяли з розумом, то була б створена тимчасова слідча комісія, покликана з’ясувати, що це за плівки і “звідки вітер дме” – вони стосуються нацбезпеки, ставлять під сумнів здатність української держави контролювати безпеку переговорів з першими особами ключових держав. Відповідно, іміджеві наслідки для Києва будуть дуже серйозні.

Україною п’ять років керував тяжко хворий на шизофренію. Але це в ідеалі. В реальності ж нічого з цього не вийде. Враховуючи те, які смішні справи “шиють” Порошенку в прокуратурі, все буде не по-справжньому, все буде, як завжди.

На Заході Порошенко вже нікому не потрібен – його використовують тут, як “м’ясо”. Все ясно, як два помножити на два, для чого Деркач все це витягнув назовні: це – внутрішній контекст американської президентської кампанії. Потрібні були подання, які б представляли Байдена в негарному світлі. Все це робиться виключно заради Трампа.

Для тих, хто звик “знімати з вух локшину”, бесіда Порошенка і Путіна стане “холодним душем”. Але для більшості не буде сюрпризом – власне, тому Петро Олексійович і не був переобраний на другий термін: і без цих плівок було очевидно, що його слова розходяться зі справами.