Спроби створити «чорну діру» для торгівлі з Росією призведуть до руйнування вітчизняної економіки, зростання корупції та злочинності, саме про це на своїй сторінці у Facebook заявив екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін оцінив ініціативу створення вільних економічних зон в Донбасі (ВЕЗ), озвучену новим главою української делегації в ТКГ Леонідом Кравчуком 3 серпня.

«Спочатку потрібно зрозуміти, що це таке і« з чим його їдять ». Зрозуміло, що ніяких вільних або не зовсім економічних зон в Донбасі до того моменту, як там будуть безпеку і повний контроль України, бути не може », – пише він в Facebook.

Він також визначає умова, при якому існування СЕЗ неможливо в принципі. Це: створення «чорної діри», через яку буде здійснюватися вся або майже вся торгівля з Росією. Він упевнений, що це призведе до руйнування української економіки, зростання корупції та організованої злочинності.

«Щось на зразок Придністров’я, тільки в десятки разів більше і на кордоні. Ось це і є те, чого не можна допустити, а все інше – предмет для розмови, якщо, повторюся, безпеку і контроль над окупованими територіями будуть відновлені », – резюмує він.