Як зазначив начальник служби зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, в районі Бахмуту російські загарбники активно використовують авіацію у випадках, коли це дозволяють погодні умови.

Зокрема, російські війська перед самим штурмом обстрілюють позиції українських військ.

За його словами, обстановка на даному напрямку бовових дій досить динамічна. За останню добу Сили оборони відбили 21 ворожу атаку в районі населених пунктів Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка.

«Ворог активно використовує авіацію, якщо це дозволяє погода… Також зафіксовано 437 обстрілів українських позицій — це і артилерія, і міномети різних калібрів», — заявив Фітьо.

Крім того, він додав, що найінтенсивніші бої розгортаються як на південному, так і на північному фланзі Бахмута. Збройні сили України активно утримують позиції, проте при першій можливості переходять до наступальних операцій.

«Зараз російські окупаційні війська намагаються відбити попередньо втрачені свої позиції, успіхів у них немає.», — вказав Фітьо.

На думку Фітьо, армія окупантів часто вдається до тактики «м’ясних» штурмів, де не приділяється вага життю солдатів.

«Втрати ворога на нашій лінії відповідальності з початку листопада становили 8700 осіб. У Росії проводиться прихована мобілізація для поповнення цих втрат. Крім втрат 200-ми та 300-ми у них ще проблема з відмовниками та дезертирами, які покидають поле бою», — сказав речник.

Звернемо увагу, що зафіксовані випадки, коли над тими російськими окупантами, хто відмовляється йти в наступ, знущаються свої ж.

Про це розповів начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади імені Романа Дашкевича Олег Калашніков.

Як він пояснив, така тактика свідчить, що морально-психологічний стан окупантів, які безпосередньо перебувають на лінії зіткнення, дуже низький.

«Це тактика від безвиході…Мотивація йти і вмирати в них невисока. Тому командування застосовує будь-які засоби для того, щоб їх стимулювати йти вмирати», — зазначив Калашніков.

Окрім того, він додав, що зафіксовані випадки, коли над тими російськими окупантами, хто відмовляється йти в наступ, знущаються свої ж.

«Для того, щоб стримати масове ухилення від виконання своїх обов’язків, вони застосовували таку тактику давно. Про загороджувальні загони ми знали, а ось мінування шляхів відходу — це в них ноухау, новинка. Особливо з огляду на те, що в них і так там усе заміновано. І коли заходить новий підрозділ на ротацію, у них немає карт мінних полів. Вони не знають, де в них там міни, і ще їх додатково доставляють. У росіян там бардак», — наголосив Калашніков.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що війна перейшла у нову фазу. Очікується, що зима ускладнить бойові дії після літнього контрнаступу.

«У нас нова фаза війни, і це факт. Зима в цілому — це нова фаза війни», — сказав український лідер.

Глава держави наголошує, зима ускладнить бойові дії після літнього контрнаступу. Втім, Україна не здасться.

«Дивіться, ми не відступаємо, я задоволений. Ми воюємо з другою армією у світі, я задоволений. Ми втрачаємо людей, я не задоволений. Ми отримали не всю зброю, яку хотіли, я не можу бути задоволеним, але я також не можу занадто скаржитися», — зауважив Зеленський.

Глава держави також повідомив, що що поки під час контрнаступу Україна не досягла бажаних результатів.

«Ми хотіли швидших результатів. З цієї точки зору, на жаль, ми не досягли бажаних результатів. І це факт», — відповів Зеленський на запитання про те, чи задоволений він результатами контрнаступу.

За його словами, Україні «не вистачає сил, щоб швидше досягти бажаних результатів». Крім того, обмеження не дозволяють швидкому наступу.

«Але це не означає, що ми повинні опустити руки, що ми повинні здатися. Ми впевнені у своїх діях. Ми боремося за те, що належить нам», — сказав Зеленський.

Крім того, потужність Чорноморського флоту РФ була зменшена після українських атак.

За словами Зеленського, він задоволений, що українська армія не відступає, воюючи проти «другої армії в світі». Утім, наголосив президент, Україна продовжує втрачати людей.