Українська сторона готує клопотання про екстрадицію в Україну 28 осіб, які були затримані в Білорусі тиждень тому, про це повідомив у четвер Офіс генерального прокурора України.

“У четвер, 6 серпня, генеральний прокурор Ірина Венедиктова провела телефонну розмову з генеральним прокурором Республіки Білорусь Олександром Конюк. Ірина Венедіктова підтвердила білоруському колезі намір офісу генерального прокурора запитувати видачу 28 осіб, серед яких 9 українців, які 29 липня були затримані правоохоронними органами Білорусі” , – йдеться в повідомленні.

Венедиктова зазначила, що клопотання про екстрадицію готуються, після того, як їх отримає офіс генпрокурора, документи будуть відправлені до Білорусі.

Конюк зазначив, що рішення про видачу бойовиків російської ПВК “Вагнера” ​​буде прийнято після отримання запитів білоруською стороною.

“Венедиктова запевнила свого колегу в підтримці взаємності при вирішенні питань міжнародного співробітництва у кримінальних справах”, – додали в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, що 29 липня стало відомо, що під Мінськом затримані 32 бойовики іноземної приватної військової компанії “Вагнер”, ще одна людина була затримана на півдні країни. Посольство РФ в Білорусії отримало повідомлення, що затримані 32 росіянина. У білоруському Радбезі повідомили, що стосовно затриманих порушено кримінальну справу про підготовку терактів. Білоруські ЗМІ пов’язують появу бійців ПВК з майбутніми виборами, кандидатів в президенти країни попереджають, що готуються нові провокації за участю бойовиків.