Нещодавня “бавовна” в Маріуполі не на жарт налякала російських окупантів

Втім, це не головна причина того, що вони намагаються не концентрувати техніку у місті та переміщують її подалі від місць влучання.

Про це в інтервʼю розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Це не стільки “бавовна”, скільки зміна планів також,– пояснив він.

На його думку, йдеться про розгортання іншого сценарію щодо Вугледару та поява інтересу до Лиману.

“З’являється якесь перегрупування в районі Бахмута. Ми бачимо, що вони виїжджають на Новоазовське, а звідти підіймаються іншою дорогою на Північ Донецької області. Там є траса Новоазовськ – Донецьк”, – розказав він.

За словами Андрющенка, після маріупольської “бавовни” окупанти використовують цю дорогу, щоб убезпечити себе.

Він заспокоїв, що хоч росіяни і їдуть на Північ Донецької області, але їхні сили невеликі, порівняно з тим, що зараз зберігаються на території Маріуполя і Маріупольського району.

Радник мера Маріуполя додав, що невелика кількість російського війська перекидається в бік Бахмута.

За його словами, росіяни говорять між собою про те, що незабаром їх кудись мають перекинути, втім поки напрямок невідомий.

Будемо сподіватися, що не встигнуть вони кудись вдало доїхати й десь кара небесна або щось іншому вигляді їх зупинить,– наголосив він.

Андрющенко підкреслив, що дуже хотілося, щоб ці угрупування повторили досвід своїх попередників в районі Вугледара.

Андрющенко пояснив, що протягом січня – початку лютого спостерігалося накопичення резервів, які поїхали на фронт.

Зараз в березні пішло нове накопичення резервів і кількість їхня значно менша. Про якість складно сказати, – повідомив він.

На його думку, все ж є погані новини: забезпечення росіян стало кращим.

“Техніка їде нова. Мабуть, що з інших ділянок фронту, тобто не з консервації”, – додав він.

За його словами, вже були помічені танки модифікації 2020 року. Втім питання числа військових все ще стоїть гостро.

Тут дуже добре стає зрозумілим, звідки нова хвиля повісток на Росії. Якщо їм не вистачає живої сили, її треба десь назбирати,– наголосив він.

На його думку, росіяни не встигнуть оперативно назбирати необхідної кількості мобілізованих.

Додамо: РФ не нагромадила достатньо ресурсів перед новим наступом. В результаті окупанти лише посилили свої позиції на фронті, але не створили ударного кулака для прориву позицій ЗСУ. За цей період армія РФ встигла втратити 30 тис. солдатів та частину бойової техніки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.

“Близько 1000 втрат кожного дня, це фактично батальйон, тактична група РФ в день. Це величезна кількість людей. Тобто плюс-мінус вони за цей період близько 30 тисяч особового складу втратили, якщо не більше. Це приблизно. Зрозуміло, що це лише особовий склад, який був знищений. А скільки було поранених, санітарні втрати та плюс техніка”, — сказав Ягун.

Зараз противник намагається реабілітуватися новою хвилею мобілізації, але на підготовку особового складу піде не менше двох місяців, а за цей час окупанти можуть втратити позиції, що утримуються.

Противник оголосив часткову мобілізацію і почав її проводити в 30 регіонах Російської Федерації. Але треба близько двох місяців для того, щоб цих людей зібрати, навчити хоча б елементарного і знову кинути в цю м’ясорубку. Це якраз той період, коли наші сили зможуть перейти до контрнаступу”, — сказав Ягун.