Ордер МКС на арешт російського диктатора – перший крок на шляху розплати за вчинені ним численні військові злочини.

На рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо Путіна відреагував голова Білого дому Джо Байден. Він солідарний з таким заходом, оскільки впевнений, що путін “явно вчиняв військові злочини”.

“Я думаю, що це виправдано”, – сказав президент Сполучених Штатів у спілкуванні з журналістами у Білому домі, коментуючи рішення суду Гааги.

Подібну думку висловив і верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, зазначивши, що це тільки початок і ніхто не залишиться безкарним.

Рішення МКС видати ордер на арешт Володимира Путіна за військовий злочин – незаконну депортацію та відправлення дітей з України до Росії – це початок процесу із притягнення винних до відповідальності. Ми цінуємо та підтримуємо роботу МКС. Безкарності бути не може”, – сказав головний європейський дипломат.

Як відомо, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі 17 березня видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Відтепер путін має офіційний статус підозрюваного.

Палата досудового провадження II видала ордери на арешт Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента Росії у справах дитини.