Колишні та чинні співробітники Нацполіції та Служби безпеки України збували інформацію представникам іноземних дипломатичних місій.

Про це повідомив керівник Головного управління СБУ в Києві та Київській області Сергій Болдир.

За даними Болдира, колишні та діючі співробітники НП та СБУ входили до складу організованого угрупування так званих “міжнародних детективів”.

“Вони спеціалізувались на збуті інформації, отриманої під час проведення незаконних заходів, у тому числі представникам іноземних дипломатичних місій,”- зазначив керівник ГУ СБУ.

Окрім того, головним облуправлінням СБУ зареєстровано кримінальне провадження за фактом формування спецслужбами РФ агентурної мережі на низці підприємств ОПК, основним завданням якої є послаблення обороноздатності нашої країни (ст. 111 Кримінального кодексу України).

“При спробі збуту партії товарів військового призначення (комплектуючих до винищувача СУ-25) викрито мешканця міста Узин. Під час обшуків в орендованому зловмисником приміщенні вилучено запасні частини до військової техніки на понад 1 мільйон доларів США, викрадених з військових частин, ” -повідомив Болдир.

Як зазначив керівник облуправління ГУ СБУ, в СБУ “відбувається перехід на гнучку та динамічну систему роботи для оперативного і дієвого реагування на потенційні загрози національній безпеці”, а у 2019 році за матеріалами оперативних підрозділів ГУ зареєстровано 487 кримінальних проваджень, про вчинення злочинів повідомлено про підозру 333 особам, з них 77 – слідчими ГУ.