У США Республіканська партія ініціює імпічмент президента Джо Байдена. Але це спричинило розкол між членами самої партії.

Республіканець Кевін Маккарті оголосив про офіційне розслідування, яке може запустити процес імпічменту. Президента звинувачують у причетності до корупції, зловживанні владою та перешкоджанні правосуддю.

Проте такий запуск імпічменту розколов саму Республіканську партію США. Відповідно до процедури, розслідування, як початок процедури імпічменту, має або голосуватися Палатою представників, або оголошуватись спікером.

У будь-якому разі процес розпочнеться але, якщо не було голосування Палатою представників, це означає лише одне – республіканці не були впевнені у його успішності. Зараз Кевіна Маккарті критикують за те, що він спростував своє ж твердження: жодного розслідування без голосування Палатою представників.

Видання The Hill пише, що розпочалися з’ясування відносин усередині Республіканської партії. Конгресмен-республіканець Кен Бак засумнівався, чи є вагомі докази для старту розслідування щодо імпічменту. Хоча пізніше зауважив – Маккарті має рацію, запустивши його особисто, оскільки зараз Конгресу треба зосередитися на фінансових питаннях. А голосування з такої чутливої справи відвернуло б увагу.

Пом’якшення не допомогло – Кену Баку «прилетіло» від Марджорі Тейлор Грін, його соратниці по Конгресу. До того ж начебто йому шукають заміну. Джерела Республіканської партії повідомили виданню, що про заміну не йдеться, члени партії можуть мати особливу позицію і їх за це не усувають і не карають.

На думку експертів, тема імпічменту для Байдена є своєрідним проявом політичної боротьби в США. А що ближче до виборів, до неї повертатимуться все більше.

«Наразі імпічмент Байдена — це скоріше політична, в чомусь навіть маркетингова та іміджева штука для Республіканської партії. Справа у тому, що в партійців Республіканської партії досі є певний ресентимент. Ну ситуація, коли вашого президента від вашої партії двічі майже за півтора року до виборів піддають процедурі імпічменту — справді вона нiкому не сподобається. Це твоя партія, це імідж твоєї партії, відповідно це твій імідж. Вони тему про імпічмент Байдену почали розганяти буквально з першого дня після його інавгурації. Тому нічого нового у цьому нема», — говорить Фокусу експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв.

«Ймовірність імпічменту для Байдена вкрай мала, але той інформаційний шум, що стоїть навколо цієї теми, грає на користь республіканців. Вони мають змогу активізувати своїх прихильників і виборців. Це своєрідна парламентська гра трампістів, які розгойдують ситуацію, та в такий спосіб підготовлюються до наступних виборів», — говорить Фокусу політичний експерт Максим Джигун.

З ним погоджується Краєв, який зазначає, що ідею імпічменту розганяти декілька десятків конгресменів, тому насправді говорити про те що вони зможуть добитися більшості зарано

«Зважаючи на те що їх мінімальна більшість в Палаті представників, це не дасть їм необхідних голосів. А відсутність більшості в Сенаті в принципі перекриває будь-які можливості для просування цієї ідеї. Тому насправді я не думаю, що це якось позначиться на передвиборчому процесі. Тут більше все залежить від того, як буде розвиватися справа про Гантера Байдена, й узагалі справа про його ноутбук, його ухиляння від податків, відсутність декларування і так далі. Оця справа може бути для Байдена загрозливою», — підкреслив експерт.