Переговори будуть єдиним способом припинити бойові дії в Україні. Про це за результатами переговорів спеціального представника уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуея і заступника міністра закордонних справ Росії Михайла Галузіна у Москві повідомило МЗС КНР, інформує The Guardian. Однаки не все так просто.

Науковий співробітник Тайванського інституту досліджень національної оборони та безпеки Юрій Пойта звертає увагу на ще один важливий нюанс. За його словами, низка дискусій, які провів їхній аналітичний центр з китайськими високопоставленими експертами, афілійованими з урядом, показали: Китай вважає, що становище України та підтримка з боку Заходу мають суттєві проблеми, а Росія, навпаки, впоралася з викликами. Також є проблема визнання захоплених суб’єктами РФ, на що Україна ніколи не погодиться.

“Саме тому, на думку Китаю, ймовірність так званих “мирних переговорів” та потенційна готовність Києва і Заходу до компромісу зросли”, – пише Юрій Пойта.

Науковий співробітник Тайванського інституту розписав по пунктам, як правильно себе вести Києву.

По-перше, Україна готова до діалогу з усіма зацікавленими сторонами стосовно врегулювання війни виключно на основі норм міжнародного права та з умовою відновлення територіальної цілісності України.

По-друге, в Україні зберігається високий бойовий дух та готовність до продовження збройного захисту своєї держави.

По-третє, Україна та партнери по НАТО та ЄС зберігають єдність для досягнення “справедливого миру” та стійкої безпекової архітектури.

По-четверте, дії з боку відповідальних членів міжнародної спільноти (яким себе позиціонує Китай) надавати допомогу Росії є неприпустимими та загрожують безпеці та стабільності усього світу.

Як висновок експерт зазначає, що Україна вдячна Китаю за ненадання Росії готових зразків озброєння, але Київ має численні докази передачі РФ китайськими компаніями компонентів, які використовуються нею для виробництва озброєння.

“На даний момент ми фіксуємо ознаки того, що Китай намагається покращити відносини з Європою, що означає його зацікавленість у демонстрації конструктивності”, – констатує експерт.