Командувач української добровольчої армії та колишній лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош вважає, що президент Зеленський робить “відмінні призначення” в ЗСУ , але застеріг керівництво держави від “ворожих” Мінських угод, на яких наполягають західні лідери.

Про це Ярош заявив у своєму дописі у соцмережі Facebook.

“По Збройних Силах України – відмінні призначення! Ці украінські Генерали та Офіцери здатні чинити опір Ерефії та перемагати…
Головне, щоб політичне керівництво Держави не зробило їх заручниками реалізації ворожих «мінських угод» та не дискредитувало недофінансуванням ЗСУ і прийняттям антиукраїнських політичних рішень у секторі національної безпеки та оборони”, – написав Ярош у своєму дописі.

“Розраховуйте завжди на Добровольців… Ми – з вами. Разом переможемо! Слава Україні!” – завершив свій пост Ярош.

Відзначимо, що Президент Володимир Зеленський продовжує масштабні кадрові зміни на чолі української армії.

У понеділок Володимир Зеленський звільнив командувача Повітряних сил ЗСУ Сергія Дроздова.

Це очікуваний крок після того, як генерал-полковник Дроздов став фігурантом розслідування про катастрофу учбового Ан-26 під Чугуєвом у вересні минулого року.

Новим командиром Повітряних сил ЗСУ став генерал-майор Микола Олещук.

До цього він був начальником штабу і першим заступником командувача Повітряного командування “Схід”.

При цьому раніше Микола Олещук служив у протиповітряній обороні – був командиром радіотехнічної батареї зенітного ракетного дивізіону (С-300) зенітного ракетного полку.

З 2014 року брав участь у АТО, має кілька нагород.

Посади для “кіборгів”

Також Володимир Зеленський призначив нового командира Десантно-штурмових військ.

Замість Євгена Мойсюка, якого нещодавно призначили заступником головнокомандувача ЗСУ Залужного, командувати десантниками буде Максим Миргородський, командир 95-ї бригади.

Максим Миргородський з позивним “Майк” – один з найбільш відомих бойових командирів в українській армії.

На початку війни на Донбасі він командував батальйоном 79-ї десантної бригади, з яким проводив рейди для прориву оточення українських сил.

Воював під Слов’янськом та Дебальцевим.

Восени 2014 року командував обороною Донецького аеропорту.

“Я бачив смерть і не хочу, щоб мої діти, не дай бог, це побачили. І буде це Донецький аеропорт чи якесь село, яке “немає значення”, як хтось каже, але якщо буде треба, то у цьому селі ми всі ляжемо. А далі замість “Майка” прийде якийсь інший чоловік і буде битися”, – розповідав Максим Миргородський в інтерв’ю “Радіо Свобода” у 2018 році.

Водночас відзначав, що не вважає себе “кіборгом”, бо безпосередньо у терміналах ДАПу не воював: “Я просто певний період координував оборону. У жовтні і листопаді 2014 року управління було через мене: бойові завдання, вибір цілей, логістика, вивезення поранених, контроль, все…”

“Майк” – перший повний лицар ордену “Богдана Хмельницького” (тобто, має всі три ці нагороди).

З 2018 року командував 95-ю десантно-штурмовою бригадою.

Іншого командира оборони Донецького аеропорту – генерал-майора Олега Мікаца – Володимир Зеленський призначив командиром Оперативного командування “Схід”.

На початку війни на Донбасі Олег Мікац командував 93-ю механізованою бригадою.

Разом з добровольчими батальйонами його бригада зайняла кілька важливих населених пунктів біля Донецька, зокрема Піски та Первомайське, а пізніше – Опитне.

Під час важких боїв за Донецький аеропорт командував його обороною.

Новим командиром оперативного командування “Південь” став ще один генерал-майор Андрій Ковальчук з великим досвідом боїв літа 2014 року.

На початку АТО він був начальником штабу 80-ї аеромобільної бригади.

Влітку 2014 року був командиром підрозділів, які воювали у Луганському аеропорту. Там Андрія Ковальчука поранили, але він залишився зі своїми бійцями, які тримали оборону у відриві від основних сил АТО.

Пізніше командував проривом українських сил з Луганського аеропорту. Має два ордени “Богдана Хмельницького” та звання “Герой України”.

Нові посади отримали ще два офіцери – полковник Сергій Літвінов став командиром Оперативного командування “Захід”, а полковник Володимир Коваль – заступником начальника Генштабу ЗСУ.