Кадрові призначення, які одне за іншим народ України приймає з часткою хвилювання, породжують конспірологічні толки, що надає процесу апгрейду в країні яскраві тони іноді з елементами скандальності.

Голова партії “Слуга народу” народний депутат Олександр Корнієнко прокоментував одне з таких кадрових призначень, яке викликало ажіотаж не тільки в Україні, а й за кордоном.

Про це повідомляє видання “Апостроф”, яке взяло інтерв’ю у народного депутата.

Йому було поставлено питання про мету введення в держпосаду колишнього главу Одеської обладміністрації, експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Корнієнко відповів, що генерацією подібних ідей у них займаються будь-який з членів їх команди. Однак, що стосується Саакашвілі, то тут конспірологічне підґрунтя варто відкинути.

“У нас всі займаються кадровими питаннями. Хтось когось радить. Іноді це з декількох джерел буває. Немає якоїсь групи змовників, які підсовують Цушко (Василь Цушко, сьомий міністр внутрішніх справ України прим.ред.) або ще когось. Плюс, якщо люди заповнюють декларації, то це не свідчить про те, що їх туди призначать”, – заявив Корнієнко.

Корнієнко зазначив, що якщо у людини є професійний потенціал, але репутація його не містить відвертих скандалів, то його кандидатура на ту чи іншу посаду може розглядатися.

“Ось Саакашвілі, на думку частини людей, дуже зашкварений, але його можлива користь це пересилює”, – зазначив нардеп, який підкреслив, що сенс повернення Міхеїла Саакашвілі в держструктуру полягає в його реформаторських здібностях. “Реформа. Таран реформаторський”, – схарактеризував колишнього голову Одеської ОДА Олександр Корнієнко.

На питання журналіста чи не з’явиться в Україні у зв’язку з цим призначенням так званий “тіньовий Кабмін”, Корнієнко відповів, що Саакашвілі в тіні точно не залишиться.

“Дивіться, ми вже не вперше стикаємося з тим, що медіа якось трактують наші ідеї по-своєму, а насправді ніякого таємного підтексту немає. Просто є Міхеїл Саакашвілі, і він хоче допомагати, чому б йому не зайнятися реформами?”,- повідомив Корнієнко.

Окрім цього варто додати, що Олександр Корнієнко зазначив, що партія “Слуга народу” планує висувати кандидатів на посади міських голів у всіх містах.

“Є команда Михайла Федорова (Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації – ред.) та Сергія Трофімова (перший заступник керівника Офісу Президента – ред.), яка займається інтеграцією всього, що стосується регіонального розвитку в одну систему. Вони намагаються поєднати щось від Мінрегіону, щось від ОП, щось із депутатської лінії. У них є цікава ідея, суть якої в тому, що вони багато-багато людей знайшли за певними параметрами, і ми дивимося на цих людей, з кимось із них ведемо бесіди”, – зазначив Корнієнко.

Він зауважив, що “за параметрами” найчастіше знаходять не політиків.

“Це може бути великий бізнесмен або управлінець. Або відома людина в місті. У них є якийсь портрет, за яким ми це все робимо. Потім ми відбираємо шорт-лісти таких людей і проводимо з ними переговори”, – розповів Корнієнко.