Російські окупанти намагаються повернути втрачені позиції на Бахмутському напрямку, там постійно відбуваються штурми.

Про це розповів сержант роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади Олесь Маляревич.

«92-га окрема штурмова бригада з іншими бригадами працюють тривалий час на південному напрямку Бахмута. Перебуваємо в активній обороні. Наразі ніяких тактичних і територіальних успіхів ворог не має. Сили оборони роблять все необхідне для того, щоб росіяни не просунулися», – наголосив він.

Маляревич додав, що окупанти накопичили достатньо сил і засобів для здійснення штурмів українських позицій в районі Бахмута. Ворог постійно отримує підкріплення та активно розвиває дронову компоненту, каже військовий.

«Противник намагається змінювати тактику, більше застосовуючи дронів. Тобто, якщо раніше попереду була піхота й техніка, то наразі дрони стають першими. Росіяни зараз роблять ставку на БПЛА»,– констатував він.

В той же час, варто зауважити, що голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш розповів, що ворог активізував свої дії на всіх напрямках біля Авдіївки.

Він впевнений, що попри всі сили та техніку, російські окупаційні війська не візьмуть місто «до виборів у РФ» у березні цього року.

«Вчора ворог активізувався на всіх напрямках, що стосуються авдіївського відтинку. Вони почали вчора штурмувати близько 20 напрямків. Дійсно, дуже-дуже непроста ситуація. Ця тактика ворога з оточення міста — вона ж не почалась від 10 жовтня (минулого року), вона почалась ще на весні 2022 року, приблизно з травня місяця. Звичайно, що за цей період були різні етапи більш активних фаз і менш активних фаз. Звичайно, що від 10 жовтня 2023 року дуже гаряче», — сказав він.

Очільник Авдіївської МВА зазначив, що головним подарунком від українських воїнів стало те, що «місто зустріло новий 2024 рік і після цього під контролем української влади, чим зламали всі плани Путіна.

«Не дали окупантам змоги відсвяткувати взяття Авдіївки до Нового року. Всі дедлайни їхні ламаються з першого дня повномасштабної війни. Я впевнений, що і надалі будуть ламатися. Не буде у них можливості відсвяткувати взяття Авдіївки до псевдовиборів в РФ, не дивлячись на всю ту кількість особового складу і техніки, яку вони кидають на штурм Авдіївки. Я впевнений, що витримаємо і вистоїмо», — підкреслив Барабаш.

За його словами, російські війська завдають щодня десятки авіабомбових ударів по Авдіївці, місто стає непридатним для життя. Вже «більше ніж півтора року місто живе, а люди в ньому виживають».

«Останні декілька днів, до вчора, було умовно кажучи, зменшення активності ворога, що стосується активності штурмових дій. Але ж вони компенсували це все обстрілами зі ствольної та реактивної артилерії, з мінометів та танків, а також завданням ударів авіабомбами. Для життя дійсно це вже дуже непридатне місто. Містяни здебільшого ховаються від обстрілів і живуть у підвалах багатоповерхових будинків та приватних осель», — акцентував Барабаш.

За його словами, попри щоденні обстріли та ускладнену небезпекою логістику, в місті продовжує функціонувати лікарня, завозяться продукти та те, що треба для гігієни.

Голова Авдіївської МВА зазначив, що цивільні мешканці, які залишились в місті, не хочуть евакуйовуватись.

«Сьогодні евакуації не було, бо не було охочих. Станом на сьогоднішній ранок 1169 людей ще залишається в місті», — поділився чиновник.