Державу-терористку неминуче чекає ніж в спину, а далі – розпад
У Татарстані планується демарш. Черговий ніж у спину московському начальству прилетів тепер уже не від дружньої республіки СНД, а від Росії.
Ще рік тому Держдума, попри думку Казані, вирішила, що президент у Росії лише один. Але ще через рік Держрада Татарстану таки вирішила зберегти в Конституції РТ цю посаду за Рустамом Мініхановим до 2025-го — пізніше, ніж спливає термін Путіна.
Після цього в Татарстані з’явиться «раїс» – арабське запозичення з тим самим значенням, тобто до 2025 року в Росії будуть два президенти. Така ситуація пов’язана з ослабленням Путіна та зростанням сепаратизму в суб’єктах РФ.
Про те, як політологи та експерти оцінюють цей демарш, написав ТГ-канал «Можемо пояснити».
«Думаю, вони (еліти Татарстану) дивляться у майбутнє. У недалекому майбутньому на Росію чекає потужна хвиля сепаратизму… Путін слабшає, і вони це теж відчувають», – каже колишній спічрайтер Путіна політолог Аббас Галлямов.
“Те, що Татарстан стільки часу тягнув (з перейменуванням вищої посадової особи), теж показово, тому що центр (Москва) з Татарстаном нічого зробити не може… Республіка номінально виконує вимоги центру, але робить це максимально неспішно і з особливим цинізмом” , – вважає політолог Олександр Кинев.
«У ситуації бардаку, що відбувається, це стає максимально серйозним. Ніхто, крім Татарстану, не має сил на такі демарші», – каже російський опозиціонер Леонід Гозман.
На його думку, тенденція до дезінтеграції продовжиться і надалі, а ймовірність того, що Росія залишиться в тих же межах, не велика, передбачає Гозман.
Додамо, російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко також вважає, що після війни з Україною на Росію чекає розпад. РФ розпадеться на невеликі держави і зацікавлені у цьому будуть теперішні місцеві еліти.
Російський опозиціонер вважає, що першим процес відділення від РФ може розпочатись у Татарстані, який ще у 90-х роках підтримував незалежність та вихід зі складу Росії.
“1992 року Татарстан значною більшістю голосів проголосував за те, щоб стати окремим суверенним. Я в той час проводив велике дослідження і можу підтвердити, що настрої переважної більшості людей – понад 60% – хотіли стати самостійною державою, але вони тоді не змогли це зробити, тому що Росії вдалося їх утримати силою. Якраз були Перша та Друга чеченські війни та Татарстану дали зрозуміти, що такого бути не може”, – заявив Яковенко.
На його думку, якщо буде такий прецедент, то інші російські території захочуть стати незалежними. Це насамперед вигідно місцевим елітам, які можуть отримати доступ до ресурсів своїх регіонів та більше не ділитись із Москвою.
Про те, що в росії можуть спалахнути масштабні бунти, коли російська еліта почне дратувати суспільство говорив і радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Радник голови ОП вважає, що бунти в Росії можуть виникнути в разі, коли прості росіяни припинять боятися політичної еліти через її безсилля.
“Російська Федерація повинна захлинутися в бунтах. …Бунти почнуться, коли ця еліта буде дратувати суспільство своїм боягузтвом або своїми панічними настроями”, — вважає він.
На думку Подоляка, до заворушень в РФ можуть призвести подальші поразки окупантів на території України.
“І тоді суспільство відчує цю втрату. Тому що російське суспільство побудоване на принципі підпорядкування і страху. І воно відчує втрату підпорядкованості і втрату страху, і після цього почне реалізовувати найнижчі свої якості, але вже не на території України, а на території власної країни. Грабувати, мародерити, банкомати розбивати. Ви побачите падіння, остаточне падіння російської неоімперії і, відповідно, ми з вами можемо очікувати на цьому місці появи іншого типу держави. Вона не буде демократичною, але принаймні на якийсь час буде менш агресивною”, — підсумував радник голови Офісу президента.