Секретар РНБО Олексій Данілов запевняє, що введені санкції відносно Віктора Медведчука діють в повному обсязі та радить нардепам не намагатися “порешать” зняття санкцій або їх послаблення.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Введені санкції відносно В.Медведчука діють в повному обсязі. Інформація, яку цілеспрямовано поширюють у ЗМІ щодо начебто послаблення санкційного режиму відносно В.Медведчука та його активів або те, що “санкції не працюють” – свідома і цілеспрямована дезінформація суспільства, не відповідають дійсності.

Не відповідає дійсності і поширена окремими медіа інформація про начебто купівлю мережі автозаправних станцій, яка належить В. Медведчуку однією з комерційних структур”, – написав секретар РНБО.

Данілов наголосив, що всі процеси у частині дотримання і виконання санкційного законодавства перебувають виключно у правовому полі, а не в підкилимному режимі, як до цього звикли “творці” корупційно-олігархічної системи.

За його словами, це стосується як вітчизняної, так і іноземної компанії, які “можуть помилкового допустити, що мають карт-бланш на дії поза правовим полем України”.

“Також хочу дати пораду окремим політичним суб’єктам, зокрема народним депутатам, – не намагатися “порешать” у звичний їм спосіб питання зняття санкцій або їх послаблення”, – підкреслив секретар РНБО.

За його словами, правоохоронці завжди будуть вдячні журналістам і небайдужим громадянам за допомогу в пошуку і поверненні активів осіб, на яких накладено українські санкції.

Зазначимо, напередодні низка українських медіа з посиланням на джерела поширили інформацію про те, що азербайджанська компанія Socar нібито купляє мережу АЗС Glusco, яку пов’язують з підсанкційним нардепом.

Нагадаємо, на початку березня на об’єктах мережі АЗС Glusco провели низку обшуків у кримінальній справі про ухилення від сплати податків. Після цього вона фактично припинила свою роботу.