Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що українські диверсійно-розвідувальні групи виконують ночами завдання у тимчасово окупованому РФ Енергодарі Запорізької області. Про це він розповів у четвер, 22 вересня, у себе у Telegram-каналі, опублікувавши відповідне відео.

На ньому видно чотирьох спецпризначенців, які позують біля дорожнього знака на одному з виїздів з Енергодару.

Водночас, офіційних підтверджень виконання будь-яких завдань у цьому місті чи його околицях від українського військового командування поки що не надходило.

Між тим, ЗСУ продовжують свій контрнаступ, який розпочався 29 серпня, звільняючи українські території одразу на кількох напрямках.

Сили оборони утримують Антонівський міст та інші переправи через Дніпро на Херсонщині під вогневим контролем, не даючи окупантам відновити критично важливі для них маршрути.

Таким чином, вони заблокували перекидання російських військ, що серйозно знизило можливості ЗС РФ у цьому регіоні. Окрім Херсонської, активний контрнаступ розпочався також і у Харківській області.

На сьогодні достеменно відомо про звільнення цілої низки територій загальною площею понад 8000 кв. км, зокрема ключові для РФ Балаклію, Куп’янськ та Ізюм.

Такий перебіг подій змусив кремлівський режим ініціювати через своїх маріонеток у ОРДЛО терміновий псевдореферендум про «приєднання» цих територій до РФ.