Радник із інформпитань у Тристоронній контактній групі у Мінську і радник глави офісу президента України Олексій Арестович запропонував змінити назву України на Русь-Україна. 

Про це він розповів в інтерв’ю журналісту Роману Цимбалюку, опублікованому в Youtube.

“Що б я зробив? Я б змінив назву держави. Назвав би нас Русь-Україна, подвійна назва”, – говорить він.

Радник Зеленського заявив, що Україна і є Руссю, при цьому Росія, за його словами, з «натяжкою» може претендувати на цю спадщину.

«Треба у них відібрати бренд «руських» урешті. Я борюся над тим, щоб ми називали війну правильно – русько-російська війна. Зараз же йде русько-російська війна, так щоб потролити по-справжньому. Русь – це ми… руси, русини… Я б змінив назву держав, назвав би нас Русь-Україна, подвійну назву зробив би. Ми працюємо над цим. Це закрило б тему в кінці кінців», – сказав Арестович.

Радник також говорить про необхідність забрати у росіян бренд “русские”, а також про те, що Росія вкрала для себе історію України. Тому Україна повинна боротися за спадщину Київської Русі і вже перемагає на міжнародному рівні.

“Перехоплення спадщини Київської Русі – це головне, що нам потрібно зробити. Це набагато важливіше танків. Поки ми рухаємося в правильному напрямку”, – сказав він.

Раніше повідомлялося, що Арестович пропонує розмежувати законодавчо поняття “руський” і “російський”.

“Я вважаю, що ми повинні розрізнити на законодавчому рівні поняття “російська” і “руська”, сказати, що “руська культура”, “руська мова” кодифікована в Україні. До речі, вона виникла в Україні, це наша історична мова – так само, як і українська”, – заявив він