Предметом переговорів української делегації на чолі з президентом Володимиром Зеленським під час візиту до США стане Донбас. Україна хоче дізнатися, як нова адміністрація Білого дому діятиме в цьому питанні.

Про це на телеканалі “Україна 24” зазначив міністр зовнішніх справ Дмитро Кулеба.

“Залучення США на Донбас, до припинення війни і деокупації Донецької та Луганської областей”, – сказав міністр.

Кулеба зазначив, що США не виходили з процесу по Донбасу і зараз Україна має намір працювати з американською стороною з цього питання.

“Як буде діяти нова адміністрація в цьому питанні. Це буде предметом переговорів”, – підкреслив глава МЗС.

Підкреслимо, що Україна розглядає декілька шляхів залучення США до участі в Норманському форматі з метою мирного врегулювання ситуації на сході України.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, презентуючи для аналітичних центрів Америки програму трансформації України в музеї-садибі Джорджа Вашингтона неподалік столиці США.

«Ми серйозно думаємо, як розбудовувати Норманський формат для мирного врегулювання ситуації. І запросили США для участі в декількох моделях і гадаємо, як правильно і безпечно зробити це для регіону», наголосив він.

Також він додав, що питання України сьогодні – це «не питання лише в Україні», додав він. Воно стосується всього регіону, зокрема Молдови, країн Балтії, а також незалежності Білорусі.

«Не тільки Україна, а всі мають бути зацікавлені в пошуку відповіді на ці питання», – сказав Зеленський.

Окрім того, Президент після завершення презентації наголосив журналістам, що говоритиме про це на переговорах з Президентом Джо Байденом, і можливо, почне зустріч саме з цього.