Президент України Володимир Зеленський повідомив у інтерв’ю телеканалу “1+1”, опублікованому 24 червня, що зустрічався з нині усуненим головою Конституційного Суду України (КСУ) Олександром Тупицьким.

“Так, я зустрічався, у мене немає секретів. Я пояснював пану Тупицькому особисто. Я йому сказав, що я не можу впливати на суд, але ви просили про зустріч зі мною, тож про вплив на суд ви навіть не можете говорити. Він попросив”, – сказав президент.

За його словами, під час спілкування було порушено “багато питань”.

“З цими питаннями можна десь погоджуватися, можна говорити, що це неідеальні законопроєкти (які стосуються роботи КСУ. – ред.), але одна справа змінювати ті чи інші законопроєкти, змінювати якимись правками, додатками, але не руйнувати повністю систему. Він не зрозумів мене і зробив те, що він зробив. Ось і все. Тому що його суб’єктизували, я вважаю, різними фінансовими важелями різні групи, зокрема, політичні та бізнесові, які супроводжують досі його життя і роботу”, – заявив Зеленський.

Він пояснив, що не втручався в роботу Конституційного Суду, а заблокував ті його дії, які вважає неправомірними.

“Не тільки я, а рішенням РНБО. Усе ж таки не я один, а моїм підписом я ввів у дію”, – підкреслив Зеленський.

Він зазначив, що рішення Ради нацбезпеки й оборони було необхідним, щоб “заблокувати руйнування всіх антикорупційних реформ, реформу землі й питання мов”.

Зазначимо, що Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом завідомо неправдивих показань свідка. 28 грудня 2020 року він мав з’явитися в Офіс генпрокурора України для вручення підозри. Як розповіли в Офісі генпрокурора, Тупицький повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, але не надав документів про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру Тупицькому надіслали поштою. У Держбюро розслідувань (ДБР) зауважили, що він отримав повідомлення про підозру, хоч і заперечує це.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.