За даними сервісу Flightradar, 12 серпня в Білорусі приземлився спецборт Повітряно-космічних сил РФ. Вранці літак вилетів з військового аеродрому Чкаловський в Московській області, який згодом приземлився в Мінській області.

Ту-134АК з бортовим номером RA-65690 12 серпня вилетів з Росії, повідомляє Informnapalm з посиланням на дані Flightradar – ресурс, який дозволяє в режимі реального часу спостерігати за літаками у всьому світі.

Вилетів спецборт з аеродрому Чкаловський в Московській області о 9:44. Згодом його сигнал зафіксували поблизу населеного пункту Замок в Мінській області Білорусі.

Наразі невідомо кого перекинули у Білорусь цим спецбортом, чи він відправлений з іншою метою – прийняти когось на борт, або доставити вантаж, – пише Informnapalm. Проте повідомляють, що інший російський борт, покинув Білорусь в напрямку Росії.

Варто зазначити, що наразі небо Білорусі було закрите для будь-яких літаків з інших країн.

У мережі обговорюють кілька версій щодо спецрейсу:
одна з них – борт перекинув російських снайперів, або зброю, яку застосовуватимуть проти протестувальників;
інша – ним заберуть бойовиків ПВК “Вагнера”, які раніше прибули у Білорусь групами, а одну з них затримали;
третя версія – спецрейсом Росія виконає обидва завдання.

Варто зазначити, що Білоруський державний телеканал «ОНТ» опублікував інформацію, що кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка виїхала на днях в Литву, нібито дала свідчення на членів свого штабу.

Про це повідомив провладний білоруський Telegram-канал з двозначною назвою «Жозливи сливи», який напередодні першим опублікував звернення Тихановської, де вона в кабінеті голови ЦВК просить білорусів не йти на мирні мітинги.

«Тихановській в КДБ дали прослухати запис, де соратники планували її вбити! Голоси всіх учасників розмов на записах нею ідентифіковані. Прізвища нею названі і підтверджені. Готується порушення кримінальних справ за статтею “Вбивство, підготовка вбивства”. Тихановська прийняла рішення виїхати з Білорусі самостійно », – йдеться в повідомленні.

В свою чергу, на тлі останніх подій, в тому числі заяв Тихановської, декілька ведучих та журналістів Білорусі звільнилися з державних телеканалів через насильство проти демонстрантів.

Протягом останніх днів звільнилася ведуча білоруського СТВ (Столичне телебачення) Тетяна Бородкіна та співробітники Першого каналу білоруського радіо Олександр Шустер і Тетяна Філіпченко.

Про звільнення повідомив ведучий Агенства телевізійних новин Білорусі Сергій Козлович.

Також звільнилася ведуча телешоу “Доброго ранку, Білорусь!” на телеканалі “Білорусь 1” Віра Каретникова, вона написала про це в Інстаграмі.

Про те, що йдуть з каналу ОНТ (Загальнонаціональне телебачення) повідомили ведучі Євген Перлін та Ольга Богатиревич.

Відеозвернення про своє звільнення записав ведучий відомої в країні військової програми “Арсенал” Володимир Бурко.