Міністр оборони України Олексій Резніков закликав українців, які перебувають на тимчасово зайнятих ворогом територіях, позбавляти російські війська тилової підтримки.

“Звертаюся до громадян, які перебувають на тимчасово зайнятих ворогом територіях. З вашою допомогою наша армія швидше здолає і вижене окупантів. Треба позбавити російські війська тилової підтримки”, – написав Резніков у Facebook у середу.

Він пояснив, що якщо ворог залишиться без палива, боєкомплекту, їжі, інженерної та ремонтної підтримки, він стане безпорадним.

“Мисливці. Єгері. Лісники. Ви знаєте кожну стежку і кожен ярок у вашому краю. Це ваш час. Ворог повинен відчути, що кожен крок без запрошення по українській землі може стати для нього останнім. Треба, щоб в окупанта була тільки одна мотивація – якнайшвидше втекти з нашої країни”, – наголосив міністр.

Резніков заявив, що настав час посилити тиск на ворога, який втратив ініціативу.

“Час перейти до тотального опору!” – вказав він.

Міністр зазначив, що Україна тримає 160 годин оборони.

“Росія не витримала і почала визнавати втрати. Це сталося завдяки героїзму наших захисників і захисниць. А також завдяки бійцям інформаційного фронту, які прорвали інформаційну блокаду”, – написав Резніков.

Крім того, міністр наголосив, що армія України успішно зустрічає лобові атаки російських окупантів, зокрема українські спеціальні підрозділи – ССО, спецназ СБУ та Головне управління розвідки – ефективно знищують російські війська на марші.

Також Резніков раніше повідомив, що характер подій змінюється, російські військові здаються в полон і відмовляються продовжувати наступ.

“Шановні українці! 147 годин оборони. Характер подій змінюється. Російські окупанти намагаються хоч якось втримати боєздатність своїх підрозділів. Але вдається все гірше й гірше. Про це свідчать неодноразові факти здачі у полон груп російських солдатів з офіцерами. А також відмов продовжувати наступ”, – написав міністр.

За його словами, у Росії родичі полонених і загиблих починають виходити на акції протесту.

Водночас, за словами Рєзнікова, ворог, злякавшись прямого контакту з українськими захисниками і захисницями, перейшов до тактики дистанційних обстрілів мирних міст.

“Удари авіацією та ракетами з території Росії та Білорусі по житлових будинках і школах, обстріли з РСЗО пологових будинків – це боягузлива поведінка тих, у кого немає честі. Це не військові – це терористи, представники держави-терориста. І це тавро надовго. Ворог підло обстріляв мирний Житомир. Це від переляку спроба помститися за успішне виконання 95-ї бригади завдання в ООС. Окупанти цілилися по казармах бригади та по житлових будинках поруч”, – написав Резніков.

Зараз, за словами міністра, від російського терору потерпає багато українських міст і сіл, але чи не найбільше – Харків, Маріуполь та Херсон.

“Це зайвий доказ того, що ніякого «русского мира» не існує. Є нацистська ідеологія в голові у дещиці маніяків, які поки тримають владу в Росії. А є українські громадяни, які розмовляють різними мовами, ходять до різних церков і молитовних будинків разом чинять героїчний опір російським окупантам”, – написав Резніков.