Хмельницький міськрайонний суд притягнув до відповідальності співробітників Офісу Президента (ОП), МОЗ, главу Хмельницької ОДА, мера Хмельницького і підприємця, чию кав’ярню незважаючи на карантин відвідали президент Володимир Зеленський і перераховані вище чиновники. Все, крім самого глави держави, отримали штраф в 17 тисяч гривень.

Про це в п’ятницю, 19 червня, інформує прес-служба суду.

Так, за порушення карантину в Хмельницькій кав’ярні суд виписав штраф керівникові ОП Андрію Єрмаку, його першому заступнику Сергію Трофимову, головному санітарному лікарю і заступник міністра охорони здоров’я Віктору Ляшку, губернатору Хмельницької області Дмитру Габінету, меру Хмельницького Олександру Сімчишину і власнику закладу, приватному підприємцю Андрію Мельниченку.

“Суд встановив, що 3 червня 2020 року близько 17:30 особи, які були притягнуті до відповідальності, перебували в громадському закладі, одному з кафе на вулиці Проскурівська в Хмельницькому без засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок. Таким чином, порушили правила карантину , встановленого постановою КМУ від 11.03.2020 року №211, зі змінами і доповненнями постановою КМУ №392 від 20.05.2020 року, чим вчинили адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 44-3 КУпАП “, – повідомили в суді.

Варто зазначити, що жоден з обвинувачених у порушенні карантину не з’явився на засідання. Що стосується міри покарання, то суд прийняв рішення оштрафувати чиновників і підприємця за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тисяч гривень).

Крім того суд стягнув 420 гривень збору на користь держави. Якщо порушники захочуть оскаржити рішення, вони можуть подати апеляцію протягом 10 днів.