Росія почала виводити з лінії фронту свої підрозділи. Крім того, російські ПВК вербують в’язнів на окупованому Донбасі. Через значні втрати російські окупанти збільшили кількість своїх підрозділів, які відводять з передової для відновлення боєздатності. Про це йдеться у вечірньому зведення Генерального штабу ЗСУ за 6 вересня.

Крім того, підрозділи приватних воєнних кампаній (ПВК) змушені поповнювати свій кадровий склад за рахунок ув’язнених на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Цим особам за участь у війні проти України пропонують амністію, громадянство РФ та заманююють грішми. Та навряд чи диктаторський план спрацює.

Як відомо, “мобілізовані” в ОРДЛО не хочуть воювати проти України, їх більше не спокушають навіть найвищі зарплати.

Окупантів із Донбасу російське керівництво хотіло кинути у наступ на передову у Херсонській області, але ті вимагають повернути їх додому.

Чоловіки з Донбасу не хочуть бути гарматним м’ясом у руках Росії та відмовляються виконувати наказ йти у бій на півдні України, де ЗСУ розгорнули контрнаступ. Про це свідчить перехоплення розмови окупанта з дружиною, оприлюднене Головним управлінням розвідки України.

“Почали писати, що вас хочуть десь уперед кинути?” – запитує жінка.

Окупант підтверджує: це правда, але його товариші по службі відмовилися виконувати наказ, бо немає такого закону, щоб їх змусити це робити.

“Ми сьогодні йому (командирові – ред.) так і сказали: “Не треба мені твої гроші, вези додому… Півроку минуло, все на межі”, – каже бойовик.

Як би російська пропаганда не кричала про “спецоперацію, яка йде за планом”, армія окупанта мріє вже не про свою перемогу. Загарбники думають лише про те, як уціліти та вижити.

Злагоджена робота українських захисників вибиває з росіян загарбницькі настрої. Після вдалого наступу ЗСУ, паніка серед окупантів назріває з кожним днем.

Останні успіхи ЗСУ на півдні країни – це результати кропіткої та ефективної роботи українських сил оборони у серпні.

Спочатку наші війська знищили переправи через Дніпро, потім вивели з ладу системи протиповітряної оборони, знищили радари й зенітні ракетні комплекси, що дало змогу піхоті зайняти кілька населених пунктів і поставити ворога у незручне становище.

Про це OBOZREVATEL розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, деякі підрозділи РФ перейшли у глуху оборону, і цю оборону українським силам потрібно ще зламати, але загалом ініціатива переходить до нас.

Робота полягає в тому, аби створити несприятливі умови для ворога, максимально некомфортні, тобто зірвати логістичне забезпечення зброєю, боєприпасами, продовольством і пальним. Після цього під тиском українських сил змушувати ворога відступати, тікати, здаватися або зазнавати поразки в боях. Зараз уже бачимо цей другий етап, – сказав Мусієнко.

За його словами, вже є інформація, що навіть деякі російські військові залишають позиції в тому ж Херсоні та на Правобережжі Херсонщини.

Географія наших ударів зросла, і якщо раніше ми говорили про вогняний вал, які влаштовують росіяни своєю артилерією, зараз дещо ситуація починає змінюватись, і вогневий вал уже влаштовують українські сили, – додав експерт.

Він упевнений, що найближчим часом із південного напрямку буде більше хороших новин.

Якщо подивитися на карту бойових дій та оцінити зведення нашого Генштабу, бачимо, що поступово ініціатива переходить на українську сторону.