Швидка допомога куму Путіна?!!

Поки всі притомні громадяни радіють блокуванню в YouTube помийок 112, Zik та NewsOne, на іншому, поки працюючому, YouTube-каналі Медведчука “Перший Незалежний” сидить нардеп від “Батьківщини” та кандидат в мери Києва від партії Тимошенко Олексій Кучеренко і не просто сидить, а бере активну участь у спецетері, присвяченому захисту проросійських ЗМІ в Україні, пише політичний оглядач Андрій Юсов.

Скільки має ще загинути українців від рук Путіна та його холуїв, щоб, поважаючі себе політики та експерти припинили лазити по ватних медіапомийках? – резюмує він.

Також на це звернув увагу популярний в Україні політтехнолог і журналіст Віктор Уколов. У своєму Facebook він написав, що незважаючи на санкції РНБО, відключення каналів Медведчука, представники «Батьківщини» продовжують наполегливо ходити на канали кума Путіна. Так, не так давно в ефірі «Зік» ​​засвітився нардеп Кучеренко з «Батьківщини». Мабуть, однодумці Тимошенко щось знають, раз продовжують наполегливо ігнорувати заборони, запевняючи свою, нібито проукраїнську аудиторію, що канали Медведчука потрібно дивитися.

Політтехнолог нагадує, в минулому році лідер партії «ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко була в ефірі телеканалів Медведчука 19 разів. Тут важливо відзначити, що всі 19 разів – це були спецпроекти, коли фактично під Тимошенко створювався ефір в прайм-тайм, спікер мала необмежений час – в студії «теплої ванни».

Ось тепер ніяково себе почуває Олег Ляшко, побачивши, як партійці Тимошенко продовжують відвідувати канали Медведчука. Справа в тому, що і сам Ляшко поспішив привітати Зеленського за закриття каналів, хоча сам був частим гостем на них. Тимошенко, в свою чергу, лише відмовчалася після рішення РНБО і тепер ось знову посилає своїх соратників підвищувати рейтинг Медведчуку і користуватися його медіамайданчиками.

На цьому фоні, варто також зазначити, що лідер “Батьківщини” подала до суду на журналіста і екс-нардепа Сергія Лещенка через статтю, опубліковану влітку 2020 року в англомовній газеті Kyiv Post, під назвою “Прозахідна Тимошенко стає на бік російських агентів в України”. У цьому матеріалі журналіст розповів про таємні та явні ознаки співпраці Юлії Тимошенко та Віктора Медведчука.

Судячи з матеріалу статті, співпраця політиків полягає у просуванні спільних антизахідних наративів й подачі скарг в Конституційний Суд, але також й у таких прозаїчних речах, як збереження грошей. Депозити родини Медведчука, тобто політика та його дружини Оксани Марченко, виявилися відкритими в дрібному “Укрбудінвестбанку”, власником якого був зять Юлії Тимошенко.

З-поміж майже 100 банків в Україні, серед яких є австрійський “Райффайзен”, французький BNP Paribas та навіть російський “Сбербанк”, Медведчуки чомусь віддали перевагу установі з кількома філіями й місцем в кінцевій частині рейтингу.

На рахунок у цей банк прийшли по 5,5 мільйона доларів, які заплатили Юлії Тимошенко та її однопартійцю Сергію Власенко в Америці по таємній процедурі досудового врегулювання спору.

Водночас у цей маловідомий банк родини Тимошенко поклали гроші люди з найближчого оточення Медведчука – 2 депутати чинного скликання. Це Тарас Козак, який є формальним власником телеканалів “112”, ZIK та NewsОne, які виступають рупорами проросійської пропаганди, а також Василь Німченко, який 17 років тому був суддею Конституційного Суду. Бувши суддею-доповідачем, він дозволив тодішньому президенту Леоніду Кучмі балотуватися на 3 термін.

Зрештою, вибір Медведчука, його дружини та найближчих депутатів на користь банку Юлії Тимошенко ніколи не коментували й навіть не оскаржували в судовому позові. У моєму розумінні, це є ознакою не просто політичної близькості, але готовності довірити один одному найсокровенніше – гроші.